Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit és hogyan pakoljak a...

Mit és hogyan pakoljak a kórházba?

Figyelt kérdés
Ti mennyi táskát vittetek? És hogyan pakoltátok be a dolgokat? Olvastam hogy kell kórházi csomag és a szülőszobára egy csomag!? Segítenétek ti hogyan pakoltátok be? Olyat ne írjatok hogy keressem meg a neten mert napok óta azt csinálom.Akik már szültek vagy még most készítik a csomagot olyanok válaszát várom. Lehetőleg Nyíregyháza és környéke.

2019. ápr. 11. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
[link] 22. perctől
2019. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

[link]


Olvass!

2019. ápr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló:)Sokat segített a videó! Ment a zöld kéz!
2019. ápr. 11. 11:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! " Olyat ne írjatok hogy keressem meg a neten mert napok óta azt csinálom."
2019. ápr. 11. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem erről a védőnődet kérdezd elsősorban, mert kórházanként eltérő lehet, ő pedig tisztában van azzal, hogy nálatok miket vár el és miket ad a kórház.


A szülőszobai csomagod legyen a legkisebb, mert oda csak azt viheted, a többi általában kint vár a szekrényben.

Abban kellene lennie a TAJ, személyi és lakcímkártyának, a kiskönyvnek és leleteknek, valamint a házassági anyakönyvi kivonatnak, vagy apasági nyilatkozatnak. Emellett 1 hálóing, 1 kis és 1 nagy törölköző, zokni, papucs, szőlőcukor, és kb. 3 db fél literes víz, esetleg ajakhidratáló. Ha apás szülés lesz, akkor az ő védőruhája és papucsa, valamint neki is harapnivaló és innivaló.


Babatáska lehet változó még, azt kórháza válogatja, én szeretek felkészült lenni, valamint nem akarom, hogy a kórházi ruhácskákban legyen, ha van sajátja, így én neki is mindent viszek.

3 db textilpelenkát, kb. 6db pelus/nappal számolok, 1 csomag popsitörlő és krém, 1 pár kiskesztyű, 1 vastag és 1 vékony kistakaró, 1 sapka, 3 napi kisruha, pelenkázó alátét. Azért egy kisebb törölközőt ő is kap, ha van valami baleset.

A hazamenős ruhát majd aznap hozatom be, valamint a fürdetéshez és köldökápoláshoz nem viszek semmit, mert azt a csecsemősök csinálják minden nap.


A te csomagod meg aztán már végképp rajtad múlik, a te kényelmedet szolgálja.

Én rakok el tusfürdőt, fésűt, hajgumit, szappant, fogkefét, fogkrémet, zsepit, dezodort, 2 tekercs wc papírt, 1 csomag fertőtlenítő kendőt a wc-hez, nagy betétet, evőeszközt és poharat, konyharuhát, telefontöltőt, zacsit a szennyesnek, némi kp-t, 3 db szoptatós hálóinget, alsóneműt, 3 pár zoknit, tusolós és szobapapucsot, köntöst, 3 db szoptatós melltartót és hozzá betétet, bimbivédő krémet, 2 db törölközőt, valami olyan enni és innivalót, amit szeretek, esetleg egy kényelmes kispárnát. Ha gonolod, bekérhetsz az otthoniaktól szoptatós párnát a szülés után. Szoptatós tea szintén.

Az én hazamenős ruhámat is csak otthon keszítem ki, de több verziót, attól függően, hogy hogyan alakulok a szülés után, vagy császár lesz-e esetleg.

2019. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ! Kb. én is így pakoltam! Ment a zöld kéz!
2019. ápr. 11. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!