Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok az otthonszülésr...

Mit gondoltok az otthonszülésről? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még olyan helyzetben, hogy most kelljen ezt eldöntenem, de 2-3 éven belül szeretnénk babát. Nekem mostanában lett nagyon szimpatikus ez a szülési forma, hogy nem "futószalagon" nagy fénybe születik a baba. Természetesen csak problémamentes terhességgel, a magyarországi törvényeket betartva stb. vállalnám be, és egyáltalán nem vagyok rossz véleménnyel arról, aki mondjuk császárral szül. Csak nagyon tetszik az otthon szülésben a felfogás hogy a "terhesség nem betegség, hanem egy egészséges állapot"

Aki szült otthon, mi a tapasztalata? Van, aki esetleg tervezi?



2019. ápr. 12. 00:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Sok mindent olvasni az otthonszülésről. Összehasonlításokat, stb stb.

Ami viszont kimarad, a lényeg. Az hogy x országban otthonszülnek az emberek és nincs bajuk, az azért van, mert nyilván olyan felkészült hálozat van erre, felkészült szakemberekkel-akik nem esnek pánikba ha baj van. Nyilván tudják mit kell tenni. Magyarországon ezek a bábák akárkik akik szüléseket vezetnek le, nem ilyennek tűnnek.


Gyerekként olvastam, honnan lehet megkülönböztetni egy egyházat a szektától? A válasz az volt, az egyház nem úszít senki ellen, önmagában áll. A szekták viszont uszítanak.


És ha megnézed az otthonszülés éllovasai egyetlen egy érvet nem mondanak maguk mellett, csak a kórházak, kórházi orvosok ellen uszítanak. SEhol nem olvastam, mi ezt tudjuk, ezt nyújtjuk...

Csak azt a kórházakaban beavatkoznak, a kórházakban sok az orvosi műhiba, a kórházakban...kórházakban....az orvosok pénzt látnak a szülésekben, holott egyébként GÁ többe került, mint egy fogadott orvos a kórházban.


Kórházi orvosokat hallassz, hogy folyamatosan nyomatnák a propagandát GÁ ellen? Nem. Tényeket mondanak, miért jó kórházban szülni. (És nem azt, hogy miért ne szülj otthon.)

2019. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
39%
Inkàbb a biztonsàgos futószalag, mint hogy egy fél pillanatra is kockàztassam a babàm egészségét. Nincs a vilàgon az az érvelés ami a biztonsàggal és egészséggel szemben felhozható.
2019. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy vélem, mindenkinek magának kell ezt eldönteni. Ha valóban létezne országunkban ambuláns szülés szerintem meg se nagyon fordulna a fejekben az otthonszülés kérdése.
2019. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
20%
szerintem nagyon veszélyes, mert ha baj van, nem tudnak azonnal segíteni. A kórházban folyamatosan figyelik a baba szívhangját, és ha csökken a szívverése, akkor császárral kiveszik, hogy ne érje károsodás. Én nem kockáztatnám meg, ki lehet bírni azt a pár órát/napot a kórházban annak érdekében, hogy ne legyen tragédia vagy maradandó károsodás a vége.
2019. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azt, ha én otthon szülök megmurdálok a gyerekkel. Komplikáció mentes terhességem volt... Ahogy írják orosz rulett.
2019. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!