Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bárhová járhatok terhesgondozá...

Bárhová járhatok terhesgondozásra?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam, szabad kórházválasztás van, és ott szülök ahol akarok, de ma felhívtam a kórházat, hogy mehetek-e oda terhesgondozásra (ha már szülni ott tervezek) és azt mondták, nem, ha nem vagyok területi lakos...Az OEP ügyfélszolgálatán tíz perc zenélés után feladtam, a jogszabályok közt nem igazodom ki...Köszi előre is...
2010. júl. 5. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz, mert nem kapnak pénzt. Csak akkor fogadnak, ha az ellátást fizeti az OEP. Gondolom, csak a területi lakosok után kapnak OEP támogatást, így értelemszerűen ingyen nem fognak ellátni senkit sem. Legalábbis nálunk a nővédelmiben ez van kiírva és én így értelmezem.
2010. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Azért érdekes, mert sok fórumon olvasom, hogy nem a lakhelye szerinti terhesgondozóba jár valaki, szülni pedig tényleg bárhol lehet... Nagyon nehezen igazodom el ebben az egész útvesztőben. A kerületi sztk-ban három nőgyógyász van, egyikről rosszabbakat hallok, mint a másikról, nem akaarnék oda járni, de ezek szerint nincs más opció...
2010. júl. 5. 11:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Terhesgondozásra csak ahhoz a dokihoz járhatsz akihez körzetileg tartozol, illetve járhatsz egy a választott kórházban dolgozó doki magánrendelésére. Olyanról is hallottam, hogy van aki a kórház ambulanciájára jár. Mindig arra a napra kér időpontot, amikor a neki szimpatikus orvos van.

Szerintem kérdezd meg a védőnődet. Ő biztosan jártasabb ezekben a dolgokban.

2010. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk az utolsó válaszán elgondolkodva, én magándokimhoz jártam terhesgondozásra, SZTK-ba csak beutalókért meg táppénzes papírért mentem illetve küldtem be anyukámat.


Nincs magándokid, az ügyeletesnél akarsz szülni csak másik kórházban? De akkor meg tök mindegy, hova mész terhesgondozásra. Mert akkor így is úgy is ismeretlen orvosnál fogsz szülni.

2010. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincs magánorvosom, felesleges pénzkidobásnak tartom. A kerületi három darab nőgyógyásból kettőről olyan kommentke vannak fent a neten, hogy el is neveztem őket henteseknek, magánorvosként hasonló teljesítményt produkélnak. Kiválasztottam a nekem szimpi kórházat, oda fogok menni szülni, mert elvileg oda megyek ahova akarok, gondoltam akkor odamegyek terhesgondozásra is de ezekszerint ezt elbuktam. Sebaj, majdcsak találok valami tisztességes nőgyógyásati szakrendelőt, ahol fogadnak is...

Köszönöm szépen a válaszokat.

2010. júl. 5. 12:27
 6/10 anonim ***** válasza:

akkor én valamiről lemaradtam...

Mért mehetnél bárhova szülni és gondozásra? Amennyire én tudom ez csak akkor lehetséges, ha fogadott orvosod van és ott akarsz szülni, ahol ő dolgozik. Egyébként a területileg illetékes kórházban látnak el, ott ahova tartozol. Az, hogy besétálsz doki nélkül egy kórházba, hogy én itt akarok szülni...hát, nem hiszem. Igen nagy kavarodás lenne a kórházakban, ha mindenki oda mehetne ahova akar... Mehetsz, de ahhoz fizetned is kell.

2010. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én értelmezem rosszul, de szinte minden fórumon azt írják: bárhova besétálhatsz. És ha jobban belegondolok, ez így logikus is, hisz ha épp vidéken vagyok (elég sűrűn megesik), mikor beindul, akkor mit csiálnak velem? Elküldenek és addig 'visszatartom'?
2010. júl. 5. 14:17
 8/10 anonim ***** válasza:

A megindult szüléssel kapcsolatban igen, mert az sürgősségi esetnek számít és ilyenkor kötelező bárhol ellátniuk, ha távol tartózkodsz a illetékes kórháztól.

A terhesgondozás viszont teljesen más dolog...

2010. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem tudom hol laksz, de azért az tényleg furcsa eset, bcsengetsz egy kórházba, hogy Jó napot, megjöttem. És lehet, hogy többször is menned kell- mert úgy érzed megindult, aztán a szülőszobán kiderül mégsem.

Jó felesleges pénzkidobás a terhesgondozás, de én utánna érdeklődnék, mert az én dokim pl 4-szer vizsgált és ötezer forint volt egy vizsgálat, húszezer forintból megvolt a gondozás. És jó volt úgy bemenni a kórházba, hogy tudtam kihez megyek. Lehet hogy a kiválasztott kórházadban is van olyan doki, aki nem kér horror összeget a gondozásért. És nem gondoz "túl".

2010. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Kórházat választani lehet. Nálunk az a doki akihez körzetileg tartoztam nem is vezet le szüléseket. Már az elején megkérdezte, hogy melyik kórházban szeretnék szülni. Igaz nálunk csak két kórház volt (ma már csak egy, mert összevonták őket). Amelyiket választottam, oda küldött uh-ra is.
2010. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!