Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jarhatok-e terhesgondozasra...

Jarhatok-e terhesgondozasra Belgiumban ha otthon fizetek TB-t?

Figyelt kérdés
Kikuldetesben dolgozom Belgiumban, kiderult, hogy kisbabam lesz, most vagyok 6 hetes. Valoszinuleg nem fogok tudni hazajarni a terhesgondozasra, a vizsgalatokra. Az otthoni munkaltatom fizeti a beremet es minden jarulekot is. Van EU Egeszsegbiztositasi kartyam. A kerdesem az lenne, hogy szerintetek jarhatok-e itt terhesgondozasra, illetve szulhetek-e itt, ha ugy alakul, hogy meg akkor is leszek.
2008. aug. 22. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:

HUUUUUUUUUU.

poNT ma irtam egy kérdést,mert porul jàrtam.

Én svàjcban élek,és kötöttem biztositàst,aztàn kiderült,hogy az nem érvényes terhesgondozàsra,csak egyéb betegségekre(nàtha,baleset stb....)

most jol megszivtam,és én 13 hetes terhes vagyok....

nem ismerem a törvényeket belgiumban,de inkàbb beszélj egy ott élö tapasztalt hölggyel,vagy munkatàrsaddal,nehogy hoppon maradj.

Nàlam végül annyi,hogy mehetek a nödokihoz,de rendszeresen fizetek,ràadàsul igen sokat...

Ott szülés:TÖRVÉNY,hogy a vilàg bàrmely pontjàn vagy,és szülnöd kell(akàr hirtelen,hogy nem vàrtad,akàr nyaralàskor,bàrmi legyen,mindenképp kötelesek téged ellàtni!!!!!!!!!!!!!!!


Az màs tészta,hogy a te eu-biztositàsod àllja e a fennt àllo költsögeket,vagy te magad fizetsz utàna,esetleg ingyen lesz(nàlam egy szülés 3500 frank,vagyistöbb mint 500 000 forint,ha nincs biztositàsom,vagy nem ott szülök éppen,ahovà kijelöltek elözöleg(tegyem fel:budap-n vagyok kiirva,de Debrecenbe sétàlok,és megindul ott a szülés,na akkor fizethetek.De ez az itteni törvény,biztosat csak ottaniaktol kapsz,esetleg a keresöbe ird be,hogy terhes nök joga külföldönn,vagy belgiumban,stb.

2008. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!