Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Számít az alkat, felszedett...

Számít az alkat, felszedett súly a szülésnél?

Figyelt kérdés

Befolyásolja a vajúdás hosszát, fájdalmát és a szülés nehézségét hogy az anya mennyit hízott a terhessége alatt?

Vékony alkatú, kb 8 kilót felszedett nő könnyebben szül, mint aki pl 20 kilót gyarapodott a 9 hónap alatt?


Gondolom inkább a fittség, erőnlét számít vagy az sem?

Terhes torna, jóga vagy egyéb hasznos gyakorlatok segíthetnek? :)



2019. ápr. 30. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire bírod a strapát terhesen és szüléskor, meg persze, hogy utána milyen gyorsan regenerálódsz, abban számít. (Pl. túlsúly csomó mindennek a kockázatát növeli, pl. magas vérnyomás, cukorbaj - de ettől még persze vékonyaknál is előfordulhatnak ilyenek, csak nagyobb az esélye.) Hogy mennyire könnyen vagy nehezen tágulsz, milyen hormonlöketet kapsz és hogy tűröd a fájdalmat, hogyan illeszkedik be a baba vagy se... és hasonlók, az meg teljesen független a zsírpárnáidtól meg az erőnlétedtől is (ha belegondolsz, van akit azért fektetnek hónapokig, hogy nehogy megszüljön). Egyébként hasznos dolog a mozgás, a babához is több oxigén jut :) és a pszichés felkészülés sem rossz dolog :)
2019. ápr. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És a genetika, szövetek rugalmassága, baba mozgása...

tudom ezekből áll össze a végeredmény, csak jó lett volna fejben azt a pozitív tényt erősíteni, hogy fitt vagyok és jó formában, tehát könnyen viselem majd a nagy pillanatot :)

igyekszem nem parázni, nem stresszelni, mert az biztos nem használ :)

2019. ápr. 30. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Sztem mindegy. En fogytam es konnyen szultem egy ismeros anyuka 33kgot szedett fel es nem tagult, csaszar lett de megkuzdott a maga 18oras vajudasaval elotte. A masik bnom 4kg +al jott ki es huvelyi uton szult mint en. Azt gondolom van akin a suly viz es van aki valoban 2helyett zabal végig. Van aki eltunyul van aki nem. Sztem ez agybam dol el nem a merlegen, de azt mondják az orvosok nem art nem vegigdogleni zabalani es végigfekudni a terhesseget indokolatlanul.
2019. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8kg-t szedtem fel szülés végéig, a szülést inkább a baba mérete befolyásolta...
2019. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9 kilót szedtem fel, szülés után 2 maradt rajtam. Bár alapból volt rajtam felesleg. Terhesség alatt végig mozogtam, szerencsére nem volt nagy pocakom így szinte “észre sem vettem”, a kezdetektől teljesen panasz és komplikációmentes terhesség volt. Lakásfelújítás volt, kerti munka, 33 hetesen megmásztam a Dévényi várat, 37 hetesen esküvő, de szülés előtti hétvégén is még kirándulni voltunk. Egy hetet túlhordtam és mivel nagyon nem akartam indítást így utolsó héten baromi sokat labdáztam, guggoltam, terhesjógáztam. Ittam a málnalevél teát is 37. héttől. Mindezek után kevesebb, mint 4 óra alatt meg volt a kislányom vajúdással együtt 2 kitolásból, 0 varrattal.
2019. ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy vajúdáskor (elnézést a kifejezésért) a legtohonyább nőnek is átkapcsol a teste “szülő üzemmódba” :D Én pl. éjjel szültem, több mint 12 órája nem aludtam, de szülés közben abszolút nem éreztem ezt. Olyan szintű adrenalin keletkezik akkor, hogy szülés után kontrollálhatatlanul remegni kezdesz.
2019. ápr. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Én 160 cm 84 kiloval lettem terhes, de végig dolgoztam, sportoltam a terhességet.

93 kg-al mentem szülni, 89-el jöttem haza. Ma 12 hetes, 83 kg vagyok.

Nekem császár lett harántfekvés miatt, de hamar regenerálódtam.

Azt mondják akinek széles csípője van könnyebben szül.

2019. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Tapasztalatom szerint a nagyon dagi nők nem nagyon tudnak hüvelyi úton szülni. Ha mégis, akkor meg szanaszét repednek. Nyilván nem törvényszerű, vannak kivételek, de nekem ez az általános tapasztalatom (szülőszobán dolgozom).
2019. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Valamennyire számít, de nem lehet belőle kiindulni. Ismertem olyat aki versenysportolt a terhessége előtt és mégis császár lett, mert nem bírta a vajúdást kb semmit nem tágult, de ismerek olyat is aki soha életében nem mozgott, végigfeküdte a terhességet és mégis simán megszült hüvelyi úton.

Az mondjuk számít, hogyha 30 kg-t hízol és vérnyomásproblémáid vannak, meg kapkodod a levegőt, akkor valószínűleg nem lesz egyszerű dolgod, de mondjuk a vészes hányás meg a toxémia a legfittebb nőket sem kerüli el.

Én pl a terhesség elején a 8-16. hét között a napi 20 hányásommal annyira leépültem fizikailag is, hogy csak lesek hova tűnt az izom belőlem... 31 hetes vagyok, 5 kg-t híztam, szóval azért még reménykedek, hogy szülésnél nem lesz gond.

2019. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én fitt voltam, 30 hetesen hóban másztak hegyet, úgy, hogy mindig én voltam elől. Állandóan úton voltam, kismamatornáztam+ mindennap nyomattam a kriston intimtornát, málna levél teát ittam. 13 óra kegyetlen vajúdás után megcsászároztak, mert nem tágultam, a baba a tarkójával akart kijönni. A második is császár lett, de az már programcsászár. A kövér ismerősöm meg secperc alatt megszülte a 4 kilós babáját.
2019. máj. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!