Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan ne hízzak tovább...

Hogyan ne hízzak tovább terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Mindig is vékony testalkatú voltam, de azért NEM elől deszka hátul léc típus...

173 cm magasan 58-65 kg.(1 éve 65 körül voltam) Megismerkedtem a párommal, es 1 év alatt híztam több, mint 10 kilót...( így most olyan 75 kg vagyok)

Nagyon látványos a változás, minden ismerősöm megjegyzi, a ruháim, amik tavaly még jók voltak, ma már sehol, nagyobb kell mindenből jóval, a cicikosárméretem is lassan 2 számmal nagyobb.(régen C-s kosár kellett, mostmár a D is kicsi :( )

Gondoltam teszek valamit, es nyárra visszafogyok, de aztán legnagyobb örömünkre kiderült, hogy babank lesz.:)

Kicsit zavar az is, hogy nem árt-e a babócának, hogy túlsúlyom van...(mert ez már több mint amennyinek lennem kéne)

A masik pedig termeszetesen az, hogy nem szeretnék 90 kilosan menni szülni... ez is nagyon zavar már, oké, hogy van súlya a gyereknek meg a magzatvíznek stb., valamennyivel biztos többet mutat majd a mérleg, viszont szeretném ha a pocakon kívül máshova nem híznék már. Diétázni terhesen nem szeretnék, mit tanácsoltok, hogy figyeljek oda a testemre?

Köszönöm

26 éves km



2018. jan. 9. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én terhesség alatt 4 kilót híztam, ugyanis oda kellett figyelnem mert 170 cm-hez (bár 62 szoktam lenni), 78 kilóval kezdtem, el voltam sajnos hízva.

Szóval reggeli normális, ebéd egy adag pl. főzelék, husi körettel. Tízórai és uzsi gyümölcs. Vacsora pedig cukor-és szenhidrátszegény: sonka, sovány sajt, vagy joghurt.

Csokit nem ettem, cukros üdítő helyett asványvíz.

Ennyire egyszerű. Egészséges étkezés édesség mellőzésével, oké, havi egy süti mondjuk simán belefért. Semmi misztikum, oda kell figyelni hogy ne zabáljon az ember, főleg ne cukros-fehérlisztes-zsíros dolgokat.

2018. jan. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért ne diétázhatnál?

A terhességi cukor diéta tuti nem árt.

Én mondjuk terhességi cukros voltam, így 160g szénhidrát diétán voltam és 4kg-t híztam, szülés után már bújhattam is bele a régi gatyámba. Neked biztos jó a cukrod, így nyilván fölösleges a diéta, de valamennyire azért ha tartod, nem kell 160g-ot tartanod, hanem többet ehetsz, sőt el is csábulhatsz akár egy jó adat sütinek is ha úgy gondolod, de ha valamennyire odafigyelsz nem fogsz hízni, viszont a baba minden fontosat megkap és nem kell fogyóznod később.

2018. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Cukor helyett pl. nyírfacukor, eritrit.

Fehér liszt helyett teljes kiőrlésű.

Fehér rizs helyett barna.

Hagyományos tészta helyett durum, vagy teljes kiőrlésű.

Krumplit csak módjával.

Kerüld az édességeket, sós 'rágcsákat', vagy vegyél belőlük diabetikusat.

Sok zöldség, gyümölcs.

Sok fehérje: túró, sajt, kefír, joghurt...

Zsírszegény ételek.

2018. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is muszájból terhességi cukor miatt diétáztam.6kgt híztam.

Szerintem ha megpróbálsz egy 160-180 ch-s diétát tartani az úgy jó.

Amúgy a cukros diéta napi 5 étkezéssel nagyon egészséges nem cukrosoknak is.

Szoptatás alatt is lehet így étkezni.

2018. jan. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!