Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Számít az alkat, felszedett...

Számít az alkat, felszedett súly a szülésnél?

Figyelt kérdés

Befolyásolja a vajúdás hosszát, fájdalmát és a szülés nehézségét hogy az anya mennyit hízott a terhessége alatt?

Vékony alkatú, kb 8 kilót felszedett nő könnyebben szül, mint aki pl 20 kilót gyarapodott a 9 hónap alatt?


Gondolom inkább a fittség, erőnlét számít vagy az sem?

Terhes torna, jóga vagy egyéb hasznos gyakorlatok segíthetnek? :)



2019. ápr. 30. 12:49
1 2
 11/11 Bogus20 ***** válasza:
Az első babával egy egész napot vajúdtam, van pár barátnőm akik hasonlóan jártak, közös bennünk, hogy sportoló múltunk van, szerintem a túl sok izom inkább akadály. Na de a sportnak előnye is van, hogy jobban bírja a keringésed az egész szülést, azaz kibírtuk ezt a hosszú szenvedést a nélkül hogy a baba oxigénellátása romlott volna és e miatt császározni kellett volna! A túlsúlyosak körében gyakoribb a császár. Szóval amit ajánlani tudok, maradjon az ember fitt, de ne izomra gyúrjon, aludjon sokat, és készüljön fel lelkileg mindenre. Én jártam jógázni, csak akkor menj ha tényleg tetszik, olyan húú de sokat nem segít. Intimtorna epino-val viszont nagyon hasznos.
2019. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!