Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sima szülést vagy császárt...

Sima szülést vagy császárt választottátok?

Figyelt kérdés
Van itt olyan anyuka, akinek az első szülése császár lett, mert nagyon elhúzódott a vajúdás és nem tágult? Ha igen hogy alakult a mádik szülés? Sikerült simán vagy alapból császár lett?
2019. máj. 8. 14:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Jah az "így is lett "elkerülte a figyelmem. Azért tettem úgy fel a kérdést ahogy, hogy ezek a válaszok ne kerüljenek ide, hogy valakinek fogalma nincs a császárról de hülye lenne azt választani.Az érdekel, hogy ha valaki vajúdik egy 20-30 órát és akkor sem ment neki és már alapból van egy seb a hasán akkor is úgy dönt, hogy vbac vagy inkább császár. Nekem pl megváltás volt a császár, persze pont nem így képzeltem el. És ez miatt megy az agyalás.
2019. máj. 9. 20:16
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha nincs ellenjavallata, hogy a mádodikat megpróbáld simán, akkor miért ne? Közben még alakulhat bárhogy, ha nem tágulsz kiveszik. De a babát egyébként is felkészíti a vajúdás és közben a hormonok a születésre, szóval ebből a szempintból jobb választás, ha megpróbálod a természetes szülést s legfeljebb össze is jön.
2019. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom utolsó. A lányommal vajúdtam és úgy császároztak. Szegénykém így is el volt torzulva kicsit, hajszál vékony hangon nyávogott mikor kivették. Nagyon sírós baba volt. Fiam programcsászáros volt, hatalmas hangja volt, pedig csak a feje volt kint, nagyon formás volt. Látszódott hogy nem sínylette meg a születés. Nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt baba, 3 hetesen már vigyorgott rám. Sokkal hamarabb fejlődött, mint a lányom. Kérdem én mire jók ezek a hormonok? Szerintem túl van lihegve az egész. Persze tudom a brit tudósok meg a kutatásaik... Arra akartam kilyukadni, ha tudom, hogy az első vajúdásomnak császár lesz a vége, tuti, hogy programcsászárt választanék, de nem magam miatt, hanem a lányomért, hisz így ő sem szenvedett volna annyit feleslegesen.
2019. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"Kérdem én mire jók ezek a hormonok? Szerintem túl van lihegve az egész. Persze tudom a brit tudósok meg a kutatásaik..."


Arra jók, hogy a hátralevő életében kisebb eséllyel és alacsonyabb mértékben érinti az asztma, tejérzékenység, allergia és kb az összes gyermekkorban előforduló betegség lefolyása. Persze ha te otthon a fotelból ülve megállapítottad, hogy ez túl van lihegve és csak brit tudósok mondtak ilyen hülyeségeket, az más. Akkor szólj a Harvardon, a UCLA-n és az Imperial College of London által évekig nyomon követett studykon dolgozóknak is, hogy te jobban tudod, mert a te vajúdással császározott gyereked sírós baba volt..... LOL

Te az a kategória vagy, akinek kár bármit mondania vagy olvasnia, mert a tudomány f@s.zság, te látod, amit látsz....

2019. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Pontos százalékosat kérek utolsó. Baromira nem mindegy hány százalékkal növeli meg az esélyt rá. Úgyis annyira képben vagy... Unokatesóm 2 gyereket szült természetes úton. Mindkettő beteges, valamint tej és tojás allergiások. Járniuk kell dévényre is. Öcsém császárral született, köszöni szépen jól van, érdekes módon ő sem volt beteges, allergiás, vagy asztmás. Apám allergiás, de ő természetes úton született. Tudnám még sorolni. Lehet, hogy elenyésző százalékkal növeli az esélyt, de ezért felesleges úgy beállítani a császárral született gyerekeket, hogy betegek lesznek...
2019. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A másik dolog, hogy nincs figyelembe véve és különválasztva, hogy miért programcsászároznak, van e valami baj a babával, vagy csak mint nálam a hegem elvékonyodása volt az ok. Illetve, hogy mennyivel a kiírt dátum előtt történik, mennyire érett a magzat, koraszülött lesz e ez által a baba.
2019. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

"felesleges úgy beállítani a császárral született gyerekeket, hogy betegek lesznek..."


Nem állítom be úgy, ezt te következtetted tévesen. Én már több éve nem dolgozom ezekkel a tanulmányokkal, de te is simán rá tidsz keresni, ha tudsz angolul. A nagy részük ingyenesen hozzáférhető study. Egyébként az elhízási "ráta" messze a legmagasabb, közel 60% de az allergia, az asztma, az allergiás eredetű kötőhártyagyulladás, ekcéma/atópiás dermatitisz is szignifikáns különbségeket mutat a gyermekek között. (10 éves kor alatt).

Persze sajnálatos, hogy a te családodban pont nem jön ki a matek, ott kellett volna vizsgálni. Érdekes, én is ismerek császáros gyerekeket, akik viszont hozzák a papírformát. Sőt, a beszédfejlődésük is megkésett.... Dévényesből is több császárosról tudok jóval, mint "simaszülöttet", mondjuk a java részük amúgy is koraszülött, szóval más kategória.

Sorolhatnám estig, de aki meg van győződve arról, hogy a Föld lapos, a védőoltás autizmust okoz és aki anyatejet ad a gyereknek az "szoptatásnáci" annak hiába minden.

Nem állítom, hogy a császármetszésre nincs szükség, sőt! Éppen ellenkezőleg, rengeteg babaéletet ment. De a divattáválásának, önkényes választásának attól még vannak kockázatai. Még ha egyes embereket nem is érint.

2019. máj. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én ezt a kérdést nem vita indító kérdésnek tettem fel. Hogy ilyen olyan tudományos alapon legyen alátámasztva, hogy melyik a jobb. Tapasztalatok érdekeltek volna, nem a nagy könyv. Köszönöm
2019. máj. 11. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!