Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ehhez mit szóltok? Tudom,...

Ehhez mit szóltok? Tudom, hogy nálatok szokás, és meg is követelik, hogy a szülésznek pénzt adjatok, de ez tényleg így megy nálatok? Akinek orvosa van, az mind tud adni 100 rongyot a szülésnél?

Figyelt kérdés
[link]
2010. júl. 6. 19:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos sok ilyenről hallani. Vannak orvosok, akik még ennél többet is kérnek! Nemem is fogadott orvosom volt, de ő nem köti ki, hogy mennyit kér, sőt alig akart elfogadni pénzt... Sajnos kevés hasonló orvosról hallottam, inkább olyanokról, mint akit Mikola fel is jelentett...
2010. júl. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy nagyon hülyén elővezetett dolog.Ne mondja nekem senki,h a Mikola,aki egészségügyi miniszter volt,akinek gyerekei vannak,aki itt él Mo-n,most döbben rá,és nagy bociszemekkel csodálkozik,h jé,itt pénzt kérnek a szülésért?!Azt se mondja nekem senki,h az ő felesége ingyen szült,mert azt sem hiszem.

Ki akarták valahogy pattintani ezt a hálapénz dolgot,és valakinek ez volt a rém hülye ötlete.

Egyébként sztem vidéken ennél kisebb a "tarifa",és nyugodtan szülhetsz ügyeletesnél,ingyen.Én is megtettem 3x,és remekül sikerült.

2010. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát nekem mindenképp ingyen van, Finnországban nincs ez az ocsmány szokás...
2010. júl. 6. 19:33
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Igen, a szülész-nőgyógyász szakorvosok az egyik legjobban kereső réteg.

A hálapénz fogalma nagyon régóta létezik, de úgy gondolom, hogy amikor előre meghatározzák az összeget, az nem hálapénz. Mert ugye azt nem azért adod utólag, mert hálás vagy. Csak azt nem értem, hogy ha kiköti a doki a tarifát, de a család szülés után mégsem adja oda, akkor mi van? Bepereli???? Hálapénz elmaradásért???

Nagyon szomorú, hogy Magyarország magasan elöl áll hálapénz kérdésben, míg más, gazdagabb országokban nem is ismerik ezt a fogalmat...

Mondom mindezt úgy, hogy az én orvosomnak is van tarifája. 50.000 Ft. Úgy, hogy összesen 7 alkalommal voltam nála magánrendelésen, alkalmanként 7000-ért. Csak azért nem sajnálom a pénzt, mert nagyon sokat köszönhetünk neki.

2010. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Ismerősöm mesélte, hogy nem volt sok pénzük már, hogy fizessenek az orvosnak, de összekuporgattak azért 20 ezer forintot, hogy hát mégis. A doki megnézte előttük a borítékot és ennyit szólt:

"Köszönöm, ma már kávéztam"- és visszaadta.

Ez aztán a humor!:(

DE a legtöbb doki ilyen. Ráadásul hallottam hogy menő dokik 150et is "elkérnek" a szülésért.(+ a magánrendelői vizsgálatok)

Ez azért gáz.

2010. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

hát halljátok én nagyon ki vagyok akadva ezen az egészen.

24+4 hetes babás vagyok és nincs magán dokim... eddig nem tudtuk megtenni, hogy havonta kifizessünk közel 10ezer forintot egy pár perces vizsgálatért...valószínű ügyeletesnél fogok szülni, max szülésznőt keresek majd.DE amúgy lehet nem is bánom annyira, annyi szorit hallottam mostanában arról, hogy mennyire nem éri meg a magándoki.Egyik ismerősöm dokija már 3 hónapja nem nézte meg a méhszáj állását, mondván, hogy biztos minden rendben, pedig ő még kamuzott is hogy görcsei vannak.Ennek ellenére nem nézte meg, és elkérte a pénzt.Ja és azt mondja soha nem tudja utolérni ha hívja...nesze neked havi 10ezer ft...egy másik is csak azért fizet egy 10est, hogy kb 3 perc alatt megvizsgálják, aztán múltkor mondta a férje, aki szintén bent volt a rendelőbe, hogy ha nincs UH akkor legalább a szívhangját nézzék meg, erre meg húzta a száját.

Szóval tényleg nem értem a dokikat, bár lehet hogy csak körülöttem "gyűltek össze" az ilyen dokival rendelkező kismamák:)

De hallottam én is egy jó sztorit:

Roma családban gyerekszületés után apuka bevisz egy bon-bonos dobozt a dokinak, erre a doki:hát ezt nem így szokás, 40 a minimum amit szoktak adni...Erre apuka fogja a dobozt, kivesz belőle 40ezret, a többit meg elrakja:)))

2010. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
nagyon gusztustalan dolognak tartom ezt. szerencsére ha szülök nem Magyarországon fogok.
2010. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Sziasztok! Nekem fogadott orvosom volt, és 50 ezer volt a szülés. Viszont a maximálisnál is jobban elégedett vagyok vele. szó szerint köszönhetem neki az életemet, és a kislányomét is. Szomorú, hogy ára van, de amikor gyereket vállaltam, muszáj volt belekalkulálni a szülés árát, mert sok rosszat hallottam.
2010. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon rendes dokim van! Megkérdeztem tőle, hogy mégis mennyit kér a szülésért, erre az volt a válasz, hogy semmit. Azt mondta, hogy annyi kérése van, hogy minden hónapban jelenjek meg 1* a magánrendelésén és ezzel le van tudva. Persze azért kapott 50000. Amíg bent voltunk a kórházban, ő volt az egyetlen doki, aki látogatta a betegeit. Mi 1 hétig voltunk bent, de minden nap bejött meglátogatni ill. ő volt az akitől felvilágosítást kaptam a kislányom állapotáról (Kulcscsont-törés, sárgaság), pedig ez a gyerekorvos feladata lett volna.
2010. júl. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%

Fúú, neked Finnországban ingyen van? Képzeld, itt is. Az ügyeletes orvosnak egy kanyit se kell adnod.

Ha megválogatod, kinél szüljél, elvárod, hogy éjszaka, a gyerek szülinapjáról, vagy bárhonnan bármikor ott teremjen, mikor neked beindul a szülés, azért meg miért ne kérne pénzt??? Én is kapok pénzt a cégemtől, ha ügyeletet, készenlétet vár el tőlem. Előre megmondja, hogy mennyit kér, ha nem tetszik, nem ott szülsz és kész. Semmi sem kötelező, fizetni sem természetesen.

2010. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!