Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet kivitelezni azt,...

Hogy lehet kivitelezni azt, hogy az apa semmi "durva" dolgot ne lásson szülés közben?

Figyelt kérdés
Szeretnénk apás szülést de én attól félek, hogy ha látja a párom amikor kíbújik a baba máshogy fog nézni rám később.. Sok olyan történetet hallottam ahol válás lett a vége mert a férfi már nem tudott nőként nézni a nőre és tönkrement a szexuális életük is. Nem szeretnék kockáztatni. Meg ő egyébként is kicsit rosszul van a vértől. Nyílván azt mondom, hogy nem fog ilyen történni velünk de sose lehet tudni. Arra gondoltam, hogy ha végig a fejemhez áll akkor nem fogja látni a kitolást. Szerintetek?

2019. máj. 14. 14:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
A környezetünkben szinte mindenkinél apás szülés volt. Mindegyikük tagadta, hogy látott volna vért, vagy borzalmakat. A feleségek már máshogy írták le a jelenlétüket, úgy érezték felesleges volt bejönniük az apukának, csak bezavarta őket a jelenlétük. Ettől független nálunk nem lesz apás szülés.
2019. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is az volt a terv, hogy a fejemnél lesz. Aztán kisebb komplikáció, őt félretolták, így végül premier plánba látott mindent. A dokinőm a hasamon térdelt, az ügyeletes orvos meg kézzel tágított.

Beöntést nem kaptam, így produktum is sikerült az ágyra...


Szóval mindent látott.

De azt is, hogy a fiunk csak félig volt kint, és már felsírt. Meg hogy a szüléskor barna volt a szeme. Kb 1 perc múlva bekékült, azóta is kék. És Ő vágta el a köldökzsinórt.


Most 6 éves a fiunk, teljesen rendben van a házasságunk minden téren.


Neked kell tudnod, mit "bír" a férjed, és előre letisztázni vele, hogy ha esetlegesen lát ezt-azt, zavarni fogja-e.

AZ sem jó, ha bent van, de te azon aggódsz, nehogy olyat lásson, amit te nem akarsz, és nem figyelsz a szülésznőre, meg a picire.

Akkor inkább ne legyen bent, és akkor biztos nem lát olyat, amit te nem akarsz.


Ha viszont csak te feszengsz, ő meg nem problémázna ezen, akkor szintén jobb előre letisztázni, hogy ezen ne kattogj!

2019. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

2-es vagyok, én örülök, hogy bent volt, mert sokmindent ő mesélt el utólag, amikor én már nem nagyon érzékeltem a környezetet a fájdalom miatt.

És fájásoknál masszírozta a derekam, ami életmentő volt akkor nekem.


Ő is örül, hogy bent volt.

2019. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekem császár lett végül mindkétszer, mégis nagy segítség volt, hogy abban a számomra félelmetes, kiszolgáltatott helyzetben ott volt velem. És neki adták oda a gyereket is először. Szerintem aki ilyesmi miatt (mert miért, mit gondolt, hol jön ki majd a gyerek?) elhagyja az asszonyt, az a házasság egyébként sem lett volna tartós.
2019. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azon kívül, hogy előre megbeszélitek, hogy ne nézzen oda, mást nem nagyon tehetsz, hisz a szülés eleve nem egy "tiszta" dolog. Lehet ott kaki, pisi, de a vajúdás sem szép látvány, hányhatsz is, büdösre izzadhatsz, el is ájulhatsz. Láttam olyan szülést ahol úgy akadt el a baba, hogy anyukát négykézlábra fordították és mint a kisbocit húzták ki a babát. Az se volt szép látvány és apukának nem nagyon volt hova mennie, mint a premier plánba. Na, ott volt minden (széklet, kifordult ökölnyi aranyér, meg maga a látvány, hogy egy férfi kéz lóg ki a nejedből kb alkar középig...).

Ha ezeket nem bírja el a kapcsolatotok, akkor gondoljátok át az apás szülést, mert ott és akkor már késő lesz.

2019. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Mindkétszer a fejem mellett volt, máshol szerintem nem is lehetett volna, azt mondta hogy mindent látott, de őt érdekelte is! (Én csak a hasamat láttam és annyi vért amennyi a babán volt...)

Simán el is lehet fordulni, nem kell oda nézni és kész!

Nekem nagyon jó volt hogy bent volt!

(Semmi nem változott közöttünk)

2019. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
1- es vagyok. Mi a fáért kellett lepontozni? Hazudtam, vagy hülyeséget írtam? Vagy szimplán csak nem tetszik valakinek, hogy nem követem a trendet? Elnézést érte.
2019. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Velem volt a férjem a fejem mellett. Segített, adott vizet szívószállal, borogatta a fejem, mérte a fájásokat. Mindent látott mert magas és egyáltalán nem sokkolták az események, tudta mire érkezett a kórházba meg elég kíváncsi természet amúgy is. Nem néz rám máshogy, soha nem mondta hogy bármi amit ott látott megváltoztatott volna benne bármit is. Sokszor tőle kérdezem mi hogy volt mert én ugye nem sok mindent láttam meg van rész is ami kiesett. Nem volt egyébként egy véres szülésem, gátvédelemmel megúsztam és a baba is teljesen tisztán jött ki vér egyáltalán nem és magzatmáz is alig volt rajta. A férjem vágta el a köldökzsinórt is, képünk is van róla. Ő csak annyit nyilatkozott a szülésről, hogy: élete egyik legszebb és legizgalmasabb élménye volt amikor a kislányunk megszületett és szerinte ez egy apukának (ha van hozzá affinitása) akkor kihagyhatatlan élmény. :)
2019. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, a szülés pont az a helyzet, amit nem tudsz előre megtervezni. Én egy elképesztően kicsi szobában szültem. Megoldhatatlan volt, hogy a férjem ne lássa mi történik. Én semmit nem láttam, fogalmam sem volt mikor mi törtenik velem, a varrást leszámítva. Viszont a férjem mindent, de mindent látott. Mikor már mondták, hogy látszik a haja akkor már odament magától megnézni. A szexuális életünket nem befolyásolta, nehéz volt a 6 hét.
2019. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
15:23 Szimplán nem a kérdésre válaszoltál, ennyi. Senki sem kérdezte, hogy te mit tervezel vagy a barátnőid hogyan szültek. A kérdés arról szól hogyan lehet elkerülni, hogy bármit lásson apuka.
2019. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!