Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Életmento császar után a...

Életmento császar után a masodik babánal valaszthatok. Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Az elso babám 4.7kg 60 cm-el szuletett, eletmento csaszar volt.


Az Egyesult Kiralysagban elek, ma volt idopontom a terhesgondozoval, annyit mondott, gondoljam at a legkozelebbi alkalomra, hogyan szeretnek majd szulni, mivel csaszaros volt az elso, teljesen rajtam mulik,mit valasztok. Esetleg foglalhat idopontot egy orvoshoz, akivel tudok beszelni. Az orvos nem fog segiteni,azt tudom.

Van valakinek hasonlo tapasztalata?

En hajlok a csaszarra, mert lehet az a baba is nagy lesz, es nem akarom azt a cirkuszt, amit az elso szulesnel.



Az elso babanal a 39. heten derult ki, hogy nagyon nagy. Ez az orvos javasolta a csaszart a komplikaciok miatt.

Egy masik orvoshoz volt par nap mulva idopontunk veglegesitesre, o teljesen rank hagyta a dontest.

A felsorolt komplikaciok miatt a csaszar mellett dontottunk. A befekves utan par oraval az ugyeletes foorvos hazakuldott, hogy nincs ez a baba 4kg, rendben lesz a sima szules, de 1 hetre ra azert foglalt idopontot szulesinditasra, hogy ne legyen tul nagy a baba.

A baba nem jott, szulesinditas volt, magzatviz elfolyasa utan 26 oraig felem sem nezett orvos vagy szuleszno, csak gyakornokok, akik ugye nem csinaltak/hattak semmit.

Vegul eletmento csaszar volt. Osszeszedett valami fertozest, ugyhogy 1 hetig a korhazban voltunk, ebbol a baba 3 napot intenziv osztalyon.


2019. máj. 15. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Én császár után a másodikat várom, császárt fogok választani, ha megkérdezik a véleményem. Én nagyon félek a hegszétválástól, ezért.


Sajnálom, hogy az első ilyen negatív élmény volt.


Csak kíváncsiságból: néztek ott terheléses cukrot? Rendben volt?

2019. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1

Koszonom a valaszt, erre nem is gondoltam, ez meg egy erv a csaszar mellett.


Igen, neztek. Rendben volt. Mikor kiderult, hogy ilyen nagy, egy hetig rendszeresen kellett merni a cukromat, minden rendben volt.


Utolag en mar rajottem mi volt a problema: az ultrahongozok az utolso par alkalommal addig meregettek, meg ra nem igazodtak az adatok a novekedesi diagramra (lehet magyaraul nem ez a neve.)

2019. máj. 15. 21:31
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért kérdeztem, mert nekem volt terhességi cukorbetegségem, és folyton riogattak vele, h túl nagy lesz a gyerek, aztán 3500gr volt - más miatt lett császár. Az is lehet, h nálatok a genetika indokolta.


Amúgy ez az egész méretsaccolás dolog teljesen bizonytalan. Nem hallottam még olyat, akinek pontos lett volna. Nem is tudom, minek csinálják egyáltalán.

2019. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nekifutottam a természetes szülésnek. Császár lett belőle, mert nem bírta a heg. Ezzel együtt nem bántam meg. A császármetszés sem kockázat mentes. Sajnos nem ilyen egyszerű, hogy császár= biztonság.
2019. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
Én biztosra mennék, nem kockáztatnék: császár. Jól írják, a hegszétválás esélyes! Nem mellékesen én örülök, hogy nem repedtem, szakadtam alul szét és gátmetszéssel sem szabdaltak fel. Egy hüvelyplasztika utána nem kellemes!
2019. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Én férfiasan a császárt választanám és nem kockáztatnék. Már tudod mi várna rád és nem sokkolna mint az elsőnél. Többnyire a 2. babák még az elsőnél is nagyobbak szoktak lenni főleg ha kicsi a korkülönbség, ha neki is futnál a hüvelyinek szerintem ekkora babánál a sérülés esélye is nagyobb.

Sajnálom a kellemetlen élményt, remélem most pozitívabb lesz a szülésélmény. :)

(Érdekes egyébként a tapasztalatod mert itt mindenki azt mondja, hogy külföldön minden jobb, az orvosok sokkal jobbak, jobban odafigyelnek stb de ezek szerint nem egészen így van.)

2019. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Én inkább olyat hallottam, hogy Angliából hazajött szülni, mert ott pocsék az ellátás. Ismerek olyat, aki kinn szült, 48 óra vajúdás után végül fogóval rángatták ki belőle a gyereket.
2019. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
#6 os de pont ez a dilemma, hogy nincs ilyen, hogy "ne kockáztassunk legyen császár". A császárral is kockáztatsz. Kockáztatod, hogy belevágnak a babába, belevágnak a húgyhólyagodba, elfertőződik a seb, belső vérzés lép fel a műtét után. Akárhogy szülsz, orosz rulett.
2019. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a segitseget mindenkinek!


#6

Minden jobb, kiveve az orvosok.

Egeszsegugy teren magara a korhazak felszereltsegere, az ellatasra, a muszerekre, az idopontfoglalasi rendszerukre, kedvessegukre stb. nem lehet panasz.


De az orvosok... nagyon ritkan mondanak konkret dolgokat es a beteg dont.


Mikor kiderult, hogy milyen nagy a baba, mondta az orvos, hogy fontoljuk meg a csaszart. Mikro donteni kellett, felolvasta a doki a papirrol melyek a kockazatok es elonyok mindkettonel, mi meg dontsunk...


Itt haziorvos az elso mindig, sokszor lovese sincs mi a bajod, de amig neki van kedve kiserletezgetni rajtad, nem kuld tovabb.

Csalankiutesem van, csak a fejboron jon elo neha, 3 eve jelenet meg elszor rajtam. 1.5 evig kezeltek eloszor gombaval, majd pikkelysomorrel(tobb doboz szteroidos krem, zsele, ecseteleo), mire feladta a haziorvos es elkuldott borgyogyaszhoz. Mar alig volt hajam.


Volt bakterialis vaginozisom is, azzal is eloszor a huvelygombatol kezdve mindenre kezelt tobb haziorvos is, majd egy evig, mire elkuldtek nogyogyaszhoz. Irt fel ra kupot, 3 nap utan semmi bajom nem volt.


Es mi meg nem is sima haziorvosoknal vagyunk, hanem egeszsegkozponthoz tartozunk, alapveto laboros dolgokat, biposziat is csinalnak, es szakorvosok kijonnek rendelni heti 1-2 alkalommal...

2019. máj. 15. 22:53
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
13 hónap korkülönbséggel volt egy csodás vbac-em. Sosem választanám a kockázatos hasi műtétet a természetes szülés helyett.
2019. máj. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!