Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Történt olyan valakivel, hogy...

Történt olyan valakivel, hogy a babája nem sírt fel születése után csak miután a doki "befújt" a kis szájába? Ez már újraélesztésnek számít?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok dologtól függ.

ha már szülés alatt sem kap elég oxigént, és/vagy oxigénhiányos egy ideje, akkor azt is bele kell számolni. Nagyjából a babáknál is 2 perc az a határ, ahol még nem történik visszafordíthatatlan károsodás oxigén nélkül.

Ha nincs oxigénhiány, csak valami "gigszer" volt és nem indult el a tüdőlégzés, de 3-4 fújástól megoldódott, az nem számít bajnak.

2010. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én babám magzatvizet nyelt és azt kiszívták, s csak utána sírt fel. De ez is csak 1-2 perc volt.
2010. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam se sírt fel. Későn császároztak. Ő oxigénhiányos állapotban volt, és ambu-maszkos lélegeztetést igényelt.

21 hónapos, fél évente járunk kontrollra vissza a kórházba, de egyenlőre még nem vettek észre nála semmi bajt.

Igaz még nem beszél, de szerintem majd annak is eljön az ideje.

2010. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És ha belefújnak a szájába az még nem újraélesztés.
2010. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek nem sírt fel a baba, megpaskolták, és már ordított is. Az enyém se sírt fel, de magánál volt. Csak nézelődött. Most is olyan nyugis. :)
2010. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!