Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor kezdtetek...

Szülés után mikor kezdtetek el futni?

Figyelt kérdés
Aki aktívan futott terhesség elött mikor kezdte el ismét? Beszéltem urológus orvossal, akinek az inkontinencia a szakterülete és azt mondta, hogy 6 hét után ha minden rendben van óvatosan kezdjem el. Nővérem Németországban él és lehidalt mikor ezt meghallotta, mert náluk azt mondják, hogy minimum 1 évig nem szabad ugrálós sportot végezni szülés után. Akkor most hol az igazság, mert ez két teljesen eltérő vélemény. 8,5 hónapos a kisfiam, 5 hónapos kora óta futok. Egysre jobban megy, sosem okozott gondot. Tudom, a késői szövődmények akár 15-20 évet is várathatnak magára. Ti mit tudtok erről? Mit mondott az orvosotok? KMennyi idő után szabad futni?
2019. máj. 24. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
2 hete voltam 6 hetes kontrollon. Azt mondta a dokim mindent csinálhatok.
2019. máj. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Tegnap elszaladt a nagyobbik gyerekem én meg utána. Nem esett jól a futás az biztos.
2019. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem új méhet növesztesz, hogy egy év kelljen hozzá. Nem lehet, hogy nővéred félreértett valamit? Mennyire jól beszél németül? Én is külföldön élek, de itt is 6-10 hetet javasolnak.
2019. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
13 éve él kinn, már a második gyerekét szülte. Nem értett félre semmit. Az első babánál még 9 hónapot mondtak, mostmár kitolták egy évre.
2019. jún. 10. 12:39
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Akkor is félre érhetett valamit. Vagy nővérednél akadtak komplikációk, vagy a némettel volt gondja. Lehet nehéz elhinni, de önkénteskéskedek kórházban ahol angolul nem nagyon beszélő magyaroknak fordítok és a legtöbb ilyen magyar már 10+ éve kint él. Szóval évek száma nem mindig arányos a nyelvtudással. Plusz megint más az, hogy a munkáját el tudja végezni meg bevásárol, de egy más közegben már nehézsége adódik.

Eleve az egy év olyan, hogy van aki ennyi idő alatt a kistesót is megszüli. Magyarországon is elég 8 hét, Angliában is. Most rákerestem németül:

"Gynäkologen raten Läuferinnen, sich nach einer Geburt mindestens sechs bis acht Wochen Schonung zu gönnen, bevor sie wieder mit dem Training anfangen. ... „Aber wenn Frauen zu früh nach der Geburt mit dem Laufen beginnen, kann sich der Beckenboden stark absenken"

Ami azt jelenti, hogy min 6-8 hetet várjon.

2019. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a doki a 6 hetesen kontrollon hogy lassan elkezdhetek újra edzeni,de akkor még nagyon nem esett jól nekem, nagyon fáradtnak éreztem magam, sokszor a napi sétától is hulla fáradtnak éreztem magam.

A baba 3 hónapos korára szépen beállt a szoptatás, én is újra jól éreztem magam, így akkor kezdtem el babakocsival futni.

2019. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező az első válaszoló vagyok. Én császárral szültem, erre mondta a dokim, hogy mostmár mindent csináljátok. De a futás még nagyon nem esik jól, 2 hónapos a fiam.
2019. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tartom az álláspontot, hogy tökéletesen tud németül a testvérem! Mindenféle közegben. A németeknek fel sem tűnik, hogy nem odavalósi. Járt ott egyetemre, multi cégnél dolgozik, osztályvezető, baráti társasága is van. A férje orvos (német) és Ő is ott volt mikor ezt mondták. Lehet más az ajánlás ott, ahol Ők laknak. Nővérem még mondta is az orvosnak, hogy a huga (vagyis én) szülés után 5 hónappal elkezdtem futni. Mondta az orvosa, hogy 50 fele lehet lesznek gondjaim a vizelet visszatartásával. Akkor azért megnyugodtam, hogy nem okozok gondot a futással. Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 10. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem jó orvoshoz jár, ha ennyire mást mond mint a nemzetközi és országos ajánlás.
2019. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Védőnője is ezt mondta és már másik orvos is. Ott ugyanis nincs fogadott orvos. Ahhoz megy, aki éppen rendel. De a lényeg, hogy akkor ezt a véleményt a legtöbbetek orvosa egyáltalán nem osztja:).
2019. jún. 10. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!