Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után megvártátok, hogy...

Szülés után megvártátok, hogy megnézzem az orvos hat hét után, és csak utána kezdtetek el nemi életet élni?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, 7 hete szültem, de itt 8. héten néz meg sok orvos, mert elfoglaltak. Van, ahol már hatodik héten megnéznek, de az enyém csak 8.on.

Magátol gyógyuló varrataim vannak/voltak, amiket nem kellett kivenni, azt mondták, hogy annak a gyógyulási ideje kb 2 het. Ezalatt az idő alatt 3x nézte meg őket orvos, és minden rendben volt velük. 3 hétig véreztem szülés után, azóta semmi.

szükséges megvárni azt, hogy lásson az orvos?


2016. márc. 20. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én megvártam, igen. Szerintem az a biztos, ha orvos mondja, hogy rendben vagy, azt az 1 hetet már ki lehet bírni.
2016. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
ezeknek semmi köze a 6 héthez. azért nem lehet szexelni, mert nyílt seb marad a méheden miután kibújt rajta a baba. ezt kell megnéznie az orvosnak, hogy begyógyult-e, mert ha nem, súlyos következménye lehetne egy együttlétnek is. ennek a gyógyulási ideje átlag 6 hét, ami azt jelenti, hogy van akinek 8, vagy akinek 4. szerintem nem éri meg kockáztatni, de nyilván 6 hét után már kicsi ennek a valószínűsége. mi megvártuk
2016. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Persze, eszembe sem jutott volna addig. Mondjuk nálunk több is volt mint 6 hét, azok közé tartozom akiknek az alvàs sokkal többet ért mint a szex...
2016. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Nem vártam meg, 5. hét után szexeltem.

Gátvédelemmel szültem, csak 4 kis öltésem volt felszívódó varratokkal, az 5. hét után már teljesen jól voltam, nem is véreztem. Szuper élmény volt, nem fájt semmi sem szex közben.

2016. márc. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mit mondtak szules utan? Meg kell varni az ellenorzest?


En is kulfoldon vagyok, nekem azt mondtak, hogy varjuk meg, amig teljesen elmulik a verzes, plusz meg par napot, hogy nem-e ter vissza valamennyire. De ha azok a napok teljesen verzesmentesek es semmi panaszom nincs, akkor mar lehet nemi eletet elni. En 3 hetig vereztem, akkor teljesen elallt, egy hetet vartunk meg utana. Kontrollra nekem is csak 8 hettel szules utan kellett menni.


Magyarorszagon van a 6 hetes gyakorlat, de ott akkor van a kontroll is.

2016. márc. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Meg annyit, hogy a placenta helyet mehen belul soha nem neztek nekem szule sutani kontrollon, Magyarorszagon sem. Azt nezik, hogy a huvely milyen allapotban van, ha volt vagas, repedes, akkor az hogyan gyogyult, kiestek-e a varratok, ha voltak, rakszures volt minden alkalommal es a fogamzasgatlasrol volt beszelgetes, ha kellett. Pedig Magyarorszagon is szultem es ott is igy volt.

Ha nincs mar verzes az azt jelenti, hogy mar nincs seb, begyogyult, ezert all el a verzes. A mehszaj meg szules utan osszezarul, annak nem 6 het kell. Azt mar a korhazban ellenorzik tavozas elott.

2016. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Ha belegondolok, tényleg nem mondtak olyat nekem sem, hogy várjam meg a nemi élettel a kontrollt. A kórházból azzal engedtek haza, hogy "hat hétig kerülni kell a kádban fürdést és a házaséletet. (blablabla) Konrollra kb. hat hét után kérjen időpontot, nyugodtan mehet oda, ahová amúgy is szokott járni, nem muszáj ide visszajönnie." Ez így hangzott el, még csak nem is közvetlenül egymás után.

Egyébként nekem holnap után telik le a hat hét, de időpontot nem tudtak adni már erre a hónapra, hiszen március tele van hosszú hétvégékkel, az orvos is kevesebbet rendel(t) emiatt ebben a hónapban, április végére kaptam csak időpontot. Én nem hiszem, hogy konkrétan a doki vizsgálatát fogjuk megvárni. Vérzésem két hete nincs, gátsebem nem volt, védekezéshez nem kell orvos, mert óvszert használnánk. Az is igaz, hogy mióta a kicsi megszületett, még egy filmbe sem tudtunk este belekezdeni, nem ám, hogy szexelni :D (jó, nálunk két gyerek van, úgyhogy azt is meg kell várni, amíg a nagy elmegy aludni)

2016. márc. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én megvártam, pedig több mint 8 hétre kaptam időpontot. uh is volt. nekem úgy tűnt, hogy kimondottan nézte a méhszáj állapotát ( a kórházban egyik gyerek születése után sem vizsgált meg senki)
2016. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is megvártam, szerintem azon az 1 héten már nem fog múlni, úgy sokkal jobb ha tudod már biztosan hogy minden rendben van:-)0
2016. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

rendben, koszonom! :) persze, meg tudom en is varni, csak kivancsisagbol kerdeztem. :)

az orvos nem mondott semmit a hazaseletrol

2016. márc. 25. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!