Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » István kórházban tényleg nem...

István kórházban tényleg nem lehet vinni cumisüveget? Komolyan jobb kiskanállal etetni az újszülöttet, ha nem lesz elég a tejem? "Titokban" se lehet?

Figyelt kérdés
2019. máj. 26. 23:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha van még kérdésed nyugodtan írj!
2019. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
61%

Én a Péterfyben szültem, ott is azt mondták, ne vigyünk cumisüveget, ők se használnak, nem szabad, fúj, káros.

Letojtam.

Szülés után 2.5 nappal lehetett hazamenni, de azt mondták, akkor adnak zárót, ha megindul a baba súlya felfelé. Nekem 2.5 nap után még be se indult a tejem, mitől hízott volna? Fölöslegesen meg nem fogok ott dekkolni, csak mert irreálisak az előírások, úgyhogy én bizony itattam nagyon enyhén cukros vízzel a babám, a cumisüveget meg eldugtam utána, nem kell, hogy pampogjanak, így éppen 10 g "hízást" sikerült produkálnia, hazamehettünk, itthon meg fél évig csak anyatejet kapott, és most egy évesen is szopik még. Amúgy zárójelentés kiadása után végül mégiscsak óvatlan voltam, mikor pakoltam, ugyanis a csecsemős meglátta a cumisüveget, és számonkérő hangsúlyal meg is kérdezte, hogy ez meg mi. (Cumisüveg, bmeg, nem látod?!) De akkor már nem érdekeltek, nem álltam le vitázni, elütöttem a témát. Adhattam volna kiskanálból/fecskendőből/svédpohárból is, de minek? Egy vagy két alkalomtól nem lesz cumizavaros.

Ráadádul utána is hetente egyszer ivott cumisüvegből lefejt anyatejet, amikor el kellett mennem pár órára, sosem volt ezzel gond. Elképzelem, ahogy a férjem kiskanállal vagy az 5 ml-es nurofenes fecskendővel próbálja benyomni a baromi álmos pár hetesbe az egy deci anyatejet, hát előbb-utóbb vagy ő, vagy baba lázadt volna fel :) Szerintem tök nagy túlkapás ez a cumisüveg démonizálás, nem értem, hogy alakult ki. Mondom ezt úgy, hogy állati szoptatáspárti vagyok, az első gyerekemet két éves koráig szoptattam, a másodikat még most is.

Summa summarum: vigyél cumisüveget nyugodtan.

2019. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám szinte azonnal cumizavaros lett ahogy megkapta a cukros vizet, nàlunk a csecsemősök is adtak. Türelmetlen gyerek volt első pillanattól, ciciből nem jött olyan könnyen utàna, felhúzta magát és csak üvöltött. A kistesó türelmesebb volt, viszont kevés volt a tej és pótolni kellett, és cumisüveg után már nem szívott olyan erővel, nem is tudott így elég termelődni, sosem lett végül elég tejem. De van aki olyan szerencsés hogy magától is beindul később a tej, a baba is elfogadja felváltva a cumisüveget / cicit, és a kórhàzi napokra mégse javasolnàm még, aztàn kèsőbb meglátod.
2019. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!