Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a velemenyetek az Epidurali...

Mi a velemenyetek az Epiduralis erzestelenitorol (EDA)?

Figyelt kérdés
Az elso kisbabamat varom es nehamy ismerosom akik mar szultek ok ra akarnakbestelni a gerinc erzestelenitesre, viszont masok ellenzik. Akinek van tapasztalata letszi irjatok!

#szülés #EDA #szuloszova
2019. jún. 7. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nem hatott. Mikor ezt mondtam az anesztesnek, közölte, hogy ne nyafogjak.
2019. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nalam eletmento volt 😅 tudtam kicsit pihenni a kitolas elott. Nagyon elhuzodo szulesem volt, pedig nm szerettem volna kerni.
2019. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem adtak. Megyei kórházban, az anesztes megtagadta. Nem tudom a pontos okát. A dokim azt mondta, a felesége szülésénél és ő volt az anesztes és még neki sem adott. Annyira ellenzi.
2019. jún. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem tesz jót a babának, plusz sokszor egyik beavatkozás hozzá magával a másikat, és könnyen császár lesz.
2019. jún. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam eldönteni hogy akarok-e amíg ott nem voltam. Aztán a fájások között én már a hátam közepére sem kívántam (szó szerint) hogy még gerincbe is böködjenek, féltem tőle, féltem hogy nem érzek majd úgy nindent amit kell, nehogy császár legyen ezér, a fejfájástól,.. akkor ott úgy gondoltam hogy inkàbb gyorsan szüljük meg. De nekem a kórházba érkezéstől pár óra volt, biztos más lett volna ha nagyon elhúzódik.
2019. jún. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Baratnomnek csakfeloldalasan hatott, a masik oldalon mindent erzett. 4 centi tagulastol lehet adni tudtommal es kitolas elott mar nem ajanlott, addigra jo, ha mindent erzel. Jarj utana a mellekhatasainak, ha erdekel. Az egyik nagy hatranya, hogy nagyon megnoveli a csaszar kockazatat, utana hetekig fejfajasod lehet tole, illetve beleszol a szoptatasba is sok esetben. Inkabb erdemes ugy megvalasztani a szules helyet es kiseroit, akik mellett szabadon valaszthatsz nemcsak vajudasi, hanem kitolasi testhelyzetet is, es nem kotik be rutinbol az oxitocint, meg biztatnak, hogy fekudj, vagy siettetnek (pl. burokrepesztes), mert ezek novelhetik meg elkepeszto mertekben a fajdalmat. Ez korhazban a legtobb helyen Magyarorszagon nem igazan kivitelezheto. Marad az ugyeletben szules utolso utani pillanatban mar a kitolasi szakra beerve, vagy az otthonszules, ezekkel tudod a fajdalmat minimalizalni. Ajanlom Dr. Marsden Wagner Szulesi tervcimu konyvet, benne vannak abeavatkozasok, mit erdemes elfogadni,es mit nem.
2019. jún. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem, egyszer se hatott.

Második szülésemnél maga az aneszteziológusok atyaúristene jött be. Előbb lehülyézte a munkatársait (ugyanott szültem az elsőt), majd kínlódott 1 órát szitkozódva és ő se tudta beadni rendesen. Elvileg a hátam "nem szabvány". :D

2019. jún. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem hatott semmit sem. Csak remegtem szarul lettem tőle. Ha szülnék mégegyszer akkor tuti nem kérnék.
2019. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudtam milyen szülésem lesz, így úgy voltam vele hogy magamtól nem fogom kérni, de ha felajánlják elfogadom. Akkor ugyanis még messze a vége..

Végül idő sem lett volna rá és a kórházban eszembe sem jutott kérni, kórházba érkezés után 2.5 órával megszuletett a kisfiam

2019. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem tökéletesen beadták elsőre és nem is fájt,nem volt semmilyen mellékhatása. 18 órat vajúdtam és megváltas volt. Itt külföldön ahol szültem ez egy teljesen megszokott dolog minden kórházban.
2019. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!