Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet hogy császárnál...

Hogy lehet hogy császárnál műtét közben derül ki, hogy nem hatott az érzéstelenítő?!

Figyelt kérdés
Több helyen olvasom hogy érezték amikor vágták, mert nem hatott az érzéstelenítő, és gyorsan altatni kellett. Mielőtt vágnak, nem bizonyosodnak meg róla hogy nem érzek semmit? Csak akkor derül ki, amikor vágják a hasam. Császárral fogok szülni, és már rettegek, nagyon gondolkodom emiatt az altatáson..
2010. júl. 9. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!császárral szültem és pont ilyen helyzetbe kerültem amit írtál!én úgy jártam, hogy mikor még ellenőrizték az érzéstelenítés hatását az orvos nem figyelt és letakart majd vágott...senki nem szólt neki!én jajjgattam!nem altattak!adtak még egy injekciót!de ez 1000 esetből 1!Ne félj!én a legrosszabb dokit fogtam ki!mit is várhattam volna!?:(Viszont most ha visszamehetnék sem kérnék altatást!hallottam ahogy felsír a babám!!kárpótol a gyönyörű kisfiam!Minden jót neked!sok-sok egészséget!
2010. júl. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Én is hasonlóképpen jártam. Eredetileg úgy volt,hogy természetes úton fogok szülni,de mivel hírtelen indult be a szülés és a dokim nem volt a városban,az éppen ügyeletes doki nem mert kockáztatni ikerterhesség lévén.Megkaptam az injekciót,egyszer megnézték a lábamon,hogy érzem-e még.Mondtam,hogy kicsit még érzem,aztán a doki elkezdett vágni.Szóltam,hogy fáj,de csak annyit mondtak,hogy az lehetetlen!!Később meséltem a védőnőnknek és azt mondta,hogy én vagyok a 3. aki erre panaszkodik egy hónapon belül!Így visszagondolva nem volt egy kellemes élmény a szülés,főleg mert én mindenképpen természetes úton akartam szülni.De az altatást még ezek tudatában sem vállaltam volna,mert csodálatos volt hallani,ahogy felsírtak a lányaim!
2010. júl. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj,majd el felejtettem! Sok boldogságot kívánok a babához!!!
2010. júl. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hallani ilyen esetekről, nekem szerencsére úgy volt, hogy az injekció után egy mozgó ágyra fektettek és hideg tömlővel percekig ellenőrizték, hogy hol érzékeny még a hasam, ahol mondtam, hogy érzem, arra billentettek. amikor rendesen körbejártak és azt mondtam, hogy ok, akkor kezdett neki a doki. amikor megy hozzád az aneszteziológus, hogy megbeszéljétek a dolgokat, akkor beszélj neki erről és kérdezd meg, hogyan ellenőrzik az érzékenységet...Annál szebb élményt, amikor a fejem mellett jobbról felmutatta nekem a dokim a vörös, gyönyörű, összegömbölyödött csöppségemet, el sem tudok képzelni. Utána, amikor felsírt, rázott a sírás az örömtől, meghatódottságtól, megkönnyebbüléstől. Ki ne hagyd!!
2010. júl. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia én 2x szültem császárral, de nekem amikor megkaptam az érzéstelenítőt a dokim mindig húzogatott valami nedves akármit a combomon meg a hasam alján és kérdezte mikor érzek hideget és mikor meleget!Ö mindig jó alaposan megvizsgálta biztos hatott-e.

Szerintem ez ritka, hogy ilyen köcsög legyen az orvos.

Az altatás rossz akkor nagyon későn láthatód a babád, nem hallod felsírni. Ha érzéstelenítéssel szülsz miután "elrendezték " a babát oda hozzák neked megpuszilgathatod, megsimogathatod.

Boldog baba várást és ne félj a császár miatt én már túl vagyok 2 császáron és majd a harmadik is császár lesz!!!Nem annyira rossz igazából a legrosszabb az egészbe a beöntés :S de azt is túl lehet élni :)

2010. júl. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a rémálmom!Én is emiatt inkább altatás mellett vagyok,bár ahogy most leirtátok nagyon jó lenne végre látni egy ujszülöttnek is a gyerekemet,nemcsak 11 óra mulva.
2010. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem semmit. Az én combomat állítólag csipkedte az orvosom. Kérdezte, hogy érzek-e valamit. Észre se vettem, hogy hozzám ért. Ezután kezdte meg a műtétet. A "matatáson" kívül semmit nem éreztem, és egyáltalán nem fájt.

Ne izgulj, úgy csak rosszabb. Bízz az orvosodban!

2010. júl. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!