Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az otthon...

Mi a véleményetek az otthon szülésről?

Figyelt kérdés
2019. jún. 21. 12:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
84%

19-es. Egyébként maximum így engedném az asszonynak az otthon szülést, ahogy írtad. De inkább még azt sem. Persze természetes dolog meg minden, de nagyon sok minden történhet, amit egy kórházban azonnal letudnak reagálni.


Esetünkben a feleségem túlságosan kimerült a vajúdás alatt és már az oxytocin sem segített. Három doktor is jött segíteni kitolni a lányunkat főleg, mert közben a feleségem belázasodott. A mazgatburok sem jött ki egyben és kaparni kellett. A lányomat miután megszületett kapásból vitték mosdatni és már az újszülött osztályon is volt.


Eszünkbe nem jutott volna az otthonszülés és utólag sem bánjuk. Ügyeletes orvosoknál és szülésznőknél szült a feleségem, de mindenki tette a dolgát ahogy kellett.

2019. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
54%
FELELŐTLENSÉG!!!
2019. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
48%

Nem olvastam végig az összes kommentet, de én úgy gondolom, hogy pont leszrom a szülésélményt meg ilyesmit amitől sok anyuka "úgy el van szállva". A gyerekem legyen egészséges és tegyenek meg érte mindent amit kell. Ehhez pedig intézményben valószínűbb hogy megvannak a tárgyi és személyi feltételek.

Én sajnos sikertelen szülésindítás miatt átéltem a császármetszést, hiába készültünk a férjemmel apás szülésre. Végső soron nem lényeg, a fontos hogy a kisfiunk egészséges mert időben kivették. Eszembe sem jutott hogy én emiatt rosszul érezzem magam mert "nem tudtam hagyományosan megszülni hiszen nem tágultam". A gyerek a fontos. Attól hogy nem volt idilli szülésélményem és nem csüng még 2 évesen is a cicimen mert sajnos csak fél évig tudtam szoptatni, még nem érzem magam szranyának és kötődünk egymáshoz.

Persze mindig mindennek a természetes módja a legjobb, de borzasztó hogy miket sulykolnak manapság a kismamákba, amiktől néhányuk depis lesz meg bizonytalan.

Mindenki felelősséggel tartozik a gyerekéért, döntsön úgy mérlegelés alapján ahogy legjobbnak látja.

2019. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!