Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az otthon...

Mi a véleményetek az otthon szülésről?

Figyelt kérdés
2019. jún. 21. 12:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
57%
Evidence based irodalomnak erdemes utananezni, nemuzetkozi ajanlasoknak, a szules valodi lefolyasanak, es azutan donteni. Ajanlom peldaul Dr. Marsden Wagner konyveit errol, pl. az Amerikabol jottem-et, a Szulesi terv is nagyon jo. Illetve aki tud angolul, es erdekli a tema, Dr. Sarah Schmid Freebirth cimu konyve tele van rengeteg kutatassal. Odent is nagyon jokat mond szerintem. Erdemes megnezni az otthonszuleses statisztikakat is a korhaziakkal szemben, beavatkozasok aranyat, anyai- es csecsemohalalozas tekinteteben. Valamint tanulmanyozni azt, hogy mi kell ahhoz, hogy a szules a leheto legjobb kimenetellel vegzodjon mind fizikai, mind pszichologiai szempontbol mind az anyanal, mind a gyereknel. Ameddig ezekkel az infromaciokkal valaki nem rendelkezik, addig a kerdest sem lehet szerintem igazan hitelesen megvalaszolni.
2019. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj, hogy az első és legfontosabb a baba egészsége kellene legyen. Ehelyett a szülésélmény a legfontosabb.


Én engedèlyezném,de:

Ha bármi baja lesz a babának vagy az anyának,nem adnék nekik tb-re ellátást. Mindent az anyának kellene kifizetnie. Hisz ő akart otthon szülni!!

2019. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%
Felelőtlenség. Nekem idő előtti búrok repedésem volt. Kaptam 2x méhszáj érlelő zselét, hogy táguljak, majd 10 órán át oxitocint 5cm tágultam 3 nap alatt, így császár lett. Ha nem kórházba lettünk volna egy jó kis fertőzésbe belehaltunk volna a fiammal, de mivel ott voltunk és kaptunk antibiotikumot és nem hagyták tovább várni a csodára, szerencsére nem lett bajunk.
2019. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
Engem nem érdekel ki hogy szül, csak az irritál,hogyha az otthonszülésnél baj történik akkor sír a szája. A döntésnél az esetleges komplikációkat is figyelembe kellene venni.
2019. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Ha előre tudom, hogy a nehéz, hosszú vajúdás után pikk-pakk kibújik az első babám, lehet bevállaltam volna az itthon szülést. Dokinak kb semmi dolga nem volt azon kívül, hogy biztatott. Eleve akkor ért oda, mikor már másodjára nyomtam.

Kár, hogy a problémamentes szülés nem kívánságműsor, egy esetleges komplikáció csúnya dolgokat okozhat. Soha nem betegségként tekintettem a terhességeimre, nem is teher volt számomra, hanem valódi áldott állapot. Nem volt fogadott orvosom, mégis kórházban éreztem biztonságban magunkat. Szerencsére, mivel a második babával nagyot szívtunk volna itthon, lehet nem élne. Egyik pillanatról a másikra zsúfolásig lett a szoba, és már totlak is a műtőbe, éppen időben.

Szóval felelőtlenségnek tartom, kb mint az orosz rulett: vagy jól jársz, vagy nem.

2019. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

Semmiképp nem szülnék itthon, nekem kell az a biztonság érzet, hogy a kórházban ha baj van, tudnak rögtön segíteni.

Legutóbb a fiammal epp hogy beértünk , es szules utan 6 órával mar jöttünk is haza, szóval nem voltunk sokat bent es minden zökkenőmentesen ment, de megis jo volt tudni hogy ott vannak a szakemberek ha kell!

2019. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
70%
Én furának találom, de ha otthonra hív az ember egy bábát vagy minimum egy szakembert, még valahogy lenyelem. Szar volt a négy nap a kórházban, tény. De nem tettem volna ki magunk akkora veszélynek.
2019. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy ha ilyen veszélyes, miért legális.
2019. jún. 21. 15:13
 19/23 anonim ***** válasza:
78%

Fú, le leszek pontozva. Azért legális, mert egyáltalán nem ilyen veszélyes, de az információhiány miatt annak tűnhet. Itthon van Európa legszigorúbb otthonszülési rendelete, gyakorlatilag mindenkit kizár belőle, aki kicsit is rizikós/túl messze lakik a kórháztól. Ezen kívül minden otthonszülés mellé 2, megfelelő (diplomás szülésznői+licenc vizsgás) bába KÖTELEZŐ, akiknél minden olyan eszköz megtalálható, ami a kórházi szülőszobán is az újraélesztési eszközöktől, a gátmetsző ollón át a gyógyszerekig. Tehát nem úgy van, hogy csak valaki szül bele a vakvilágba egy vajákosasszonnyal. Sajnos a szabályozatlan időkben a Geréb-féle felhajtás nagyon sokat ártott az ügynek.

A szülészeti erőszakról alig lehet hallani. Hogy mi történik a kórházakban, mennyi felesleges gátmetszés, indítás, oxitocinos infúzió történik, csak azért, mert "így szoktuk". Hogy a gátsérülések döntő többsége megelőzhető lenne, ha a szülőnők olyan pozíciót vehetnének fel, amilyen jól esik, nem ami ellent mond minden józan észnek, csak a dokinak kényelmes. Hogy folyamatos jelenléttel (ami a kórházakban nincs meg, hiszen egy szülésznőre több nő jut) sokkal hamarabb kiszűrhetők a komplikációk és el sem jutunk a "rohanni kell a műtőbe" állapotig. Az pedig, hogy a nők és az újszülött evidence-based elveken legyenek ellátva, alap kéne, hogy legyen, de sajnos nem az.

Sajnos én kizáródtam az otthonszülésből, most pedig kapkodok, hogy melyik kórházban tudok lefizetni egy orvost, hogy hagyjon békén, ne akarjon gyorsítani, metszeni, olyan pózban kitolni, ahogy kényelmes, aranyórát betartani stb.


És mielőtt valaki hülye ostoba hippinek néz, szülésznő vagyok magam is....

2019. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
39%
Borzasztó felelőtlenség és egy újabb bizonyíték, hogy az anya önző. Az újszülött egészsége sokkal fontosabbnak kellene lennie, mint az anya szülési élményének.
2019. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!