Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire figyeljünk szülés közben?...

Mire figyeljünk szülés közben? Mikor kell nyomni? Hogyan kell nyomni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A szülésznő majd irányít. Amúgy meg érezni fogod mikor és hogyan. :)
2010. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet elmagyarázni, de nyugi, ott, akkor tudni fogod! Ez belénk van programozva :)) Egyébként a doki/ szülésznő is fog segíteni, ők is mondják, hogy mikor nyomhatsz, mikor nem szabad, stb.
2010. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ami fontos: ne kiabálj, ne pazarold az erődet, akkor sem, ha nagyon fáj. Próbáld meg ellihegni a fájdalmat. Kitoláskor pedig ne fújd ki a levegőt, hanem tartsd bent, és a rekeszizommal is segíts a kitolásban. Gyors levegőcsere, ha elfogyott.
2010. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

-egy fájás alatt többször hátrahajtott fej gyors levegőcsere és háromszor egy fájás alatt aztán fájásszünetben mély levegővételek

-tolás: előrehajlással -férj foghatja a fejed- és erőből has és rekeszizomból -nem jó a kiabálás... -

-nem kéne hogy nyomasson az orvos az a legjobb ha akkor nyomsz amikor jön a fájás.

-ne kiabálj mert csak az erőd fogy -a dokit nem zavarja-



valahogy igy..

2010. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
37%

mikor? amikor mondják.

hogyan? ne befelé szívd, hanem nyomd

2010. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
amikor nyomnod kell figyelj rá, hogy ne az arcodba fújd a levegőt, mert azzal rengeteg energiát pocsékolsz el. Inkább fújd ki. Annál szarabb úgy sem lesz, amikor azt mondja a doki, hogy nem nyomhatsz:D
2010. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

ja és ezt még nem irta senki:


CSUKD BE A SZEMED NYOMÁS KÖZBEN MERT HA NYITVA HAGYOD OLYAN LESZEL MINT A NYÚL ... -be fog vérezni mert az eröldödéstől elpattannak a hajszálerek.-

2010. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

először is a vajúdás vége - amikor már tűnik el a méhszáj, fájások közben már érezni fogsz "kakilási ingert"- ez lesz a tolófájások kezdete.

Ennél a fájásnál már autómatikusan nyomni akarsz majd.

A nyomások miatt ne aggódj, az orvos és szülésznő mondani fogja mit csinálj!

De fontos - nagyon erősen kell nyomni, egy az egyben úgy, mintha kakálnál! :-)

Én is - 5hete - szültem a kisfiamat - folyamatosan próbáltam arra koncentrálni, amit mondta, hogy szem becsuk, levegő, rekeszt ide-oda nyomjak- erre a szülésznő nyomás közben felkiáltott, hogy úgy csinálja, mintha kakilna, kakiljon egy jót!

Két ilyen kakilós nyomásra kint volt a baba!

Bocsánat - ha közönséges voltam - de tényleg így zajlott! Ha esetleg ott leszel, és eszedbe jut ez a technika - én ajánlom hogy használd! :-D

Könnyű szülést és jó babázást kivánok!

2010. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A szülésznőre figyelj.


Ne kiabálj, hanem nagy, hosszú levegőket vegyél jó mélyre, a gyomrod irányába. Úgy kevésbé fáj, és jobban halad.


Nyomni úgy kell, mintha kakilnál. Mintha egy narancsot próblnál meg kikakilni benntartott levegővel.

2010. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocsanat hogy belekerdezek, de miert/mikor mondja a doki hogy ne nyomjon az anyuka? Akkor valami baj van?
2010. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!