Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek 38-39. hét között...

Akiknek 38-39. hét között zárt méhszájnál indították a szülést (például terhességi cukorbetegség vagy más szövődmény miatt) sikerült hüvelyi úton szülni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok csőlátású csak hüvelyi úton szülni akaró, megértem, hogy miért kell indítani (cukorbeteg vagyok), és azt is, hogy ha nem megy, akkor szükséges lehet a műtét. De nyári szünet van, az apának járó 5 nap után egyedül kell majd három kisgyereket ellátnom itthon, gondolom, könnyebb lenne, ha nem lenne császárseb, csak egy gátseb:)
2019. jún. 26. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült, oxitocinnal indítottak, nagyon lassan tágultam, burkot repesztettek, ezután még hosszú órák teltek el,mire jöttek a tolófájások, megvizsgált az orvos és mondta hogy azonnal császár,mert nem jól fekszik a baba...
2019. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, tehát nálad nem a "korai" indítás, és a tágulás teljes hiánya vagy túl sokáig való elhúzódása miatt kellett a műtét, hanem a baba kedvezőtlen fekvése miatt.... remélem, végül minden rendben volt....


Az az igazság, hogy nekem az első kettőt is indították. A fiamat terminustúllépés miatt, mert akkor még elhittem a fogadott dokimnak, hogy jobb, ha nem várunk vele sokáig, és az ügyeletében megindítja:( Végülis rendben volt midnen, aznap (40+3) reggel már épp távozott a nyákdugó is, reggel 10-kor kötötték be az infúziót és este 7-re megszületett a fiam.


A második babánál már inzulinos cukros voltam, értettem, hogy nem várhatják kia 40 hetet, de ünnepek és hosszú hétvége miatt a kerek 39. hét helyett 39+3 napra indították, kézzel tágítással, mindennel, de megvolt délután egyre.


Most sokkal magasabb, többszöröse az inzulinigényem a múltkorinak, most is értem, hogy nem várhatnak vele sokáig, így a 39. hetet sem valószínű, hogy meg merik várni, a méhszájam ugye nem arról híres, hogy magától vagy akár infúziótól egykönnyen nyílni kezdene, ezért most aggódom kicsit.

2019. jún. 26. 13:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem indították, hanem elfolyt a víz. De totál zárt voltam. És nem tágultam. Mivel leesett a fiam szívhangja, mielőbb ki kellett szedni. Műtő foglalt, így a dokim behívta az ügyeletes dokit. Az tágított kézzel, a dokim meg térdelt a hasamon.


Brutálisan hangzik, de nem volt olyan szörnyű. Szakadtam, de 4 öltéssel megúsztam.

Másnap már ültem, mire hazamentünk, semmi bajom nem volt.

2019. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam indították, bár 40.héten, de nem indult el sehová, így császár lett belőle.
2019. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én gdm-es voltam, ráadásul inzulinos. Befektettek, 38. héten meginditottak a cukor miatt is illetve amiatt mert változó fekvésű volt a baba, 3 naponta más helyzetben feküdt. Ugyanakkor az NSTken előfordultak szivhang leesések is. Az orvosom ennek ellenére lebeszélt a császárról (én azt akartam),kérte bizzak benne.

Az inditás előtti éjszakán ballont helyeztek fel, ez sokat segitett, 3 centit tágultam. Reggel 7kor burokrepesztés, iszonyatosan magasan volt a baba feje. 11ig nem kelhettem fel, tolták belém az oxit, de semmit se éreztem. 11 után felkelhettem, emeltek az oxin, du 1kor már nem mosolyogtam, jöttek a rendszeres, kapaszkodós fájások. Közben óránként vércukrot mértek, illetve folyamatosan NSTztek. 3 óra mulva megszületett a lányom, egészségesen, én is jól voltam. 3x volt körbetekeredve a köldökzsinór rajta, ez okozta az NSTn a szivhangleeséseket. Mindent a szülésznőm és az orvosom profizmusának köszönhetünk.

2019. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült. De lassan tágultam, indítás után 15 órával lett meg. Hulla fáradt voltam a végére.
2019. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is inzulinos gdm-es voltam, 39+2-re lett meg a fiam. 2x volt méhszájérlelés, majd oxitocin de a fájásokon kívül semmi más nem történt. Miután több napot így végigszenvedtem, sajnos csak ki kellett venni a babám. Nagyon szerettünk volna apás szülést, de hát a fiam máshogy gondolta.

Ha bevállalunk még 1 babát, őt is meg szeretném próbálni hüvelyi úton, mert borzasztó sokáig fájt a császár helye.

2019. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!