Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes úton történő...

Természetes úton történő szülés esetén lehet normálisan tusolni?

Figyelt kérdés
Akkor is ha gátmetszés és varrás van? Intimmosakodó használata mennyire javasolt vagy nem javasolt ilyenkor. Bocsi, ha bugyuta a kérdés, de tapasztalatom nincs, és az sincs akitől kérdezhetnék.

2019. júl. 11. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tusolni. Engem mondjuk nem vágtak, minimálisan repedtem, 3 öltésem volt, azok se egy helyen, szóval semmi extra. Azt mondták naponta legalább 3x tusoljak, odalent tiszta vízzel, szappan nélkül. Széklet után viszont a hátsó felem szappannal mossam. Nem is volt semmi gond.
2019. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Rendesen lehet zuhanyozni, de ne áztasd nagyon a gátmetszést.

Az intim mosakodó meg egyébként sem javasolt, nagyon ártalmas az egészségre! Normál tusfürdö böven jó.

2019. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel kettőkor szültem, reggel hétkor húztam zuhanyozni. Lehet és kell is, de ne áztasd magad, nem tesz jót a varratoknak. Napi 3x-4x egy gyors leöblítés segíti a seb gyógyulását. Nekem ajánlottak kifejezetten terhesség alatti/szülés utáni mosakodót, azzal az első pár nap csak körben lemostam a varratok körül, aztán kb. egy hét után már tudtam rendesen mosakodni. Gyönyörűen forrt össze, 2 hét után nem éreztem semmit.
2019. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ahogy bemehettek a szülőágyról a kórterembe,egy órát még pihentem,és utána lezuhanyoztam. Inkàbb ez ilyen frissítő zuhany volt,tehát egy két perces. Ennyitől semmi bajom nem lett. Nyugodtan zuhanyozz le,bár azért a zuhanyfejet célirányosan nem oda tartottam,csak lefolyattam a vizet.

Ilyenkor szerintem elég a tiszta víz

,én nem mosakodnék intim helyen vegyszerekkel.másnap már rendesen fürödtem.

2019. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, sőt kell is. Felfrissít a szülés után. Javasolták a napi 2-3 tisztavizes öblítést, ami szintén jól esett. Nagydolog után meg amíg be nem gyogyult a gátseb, én mindig lemosakodtam alul, és itthon aloéval kentem a sebem, soha nem használtam intim mosakodót. Babáknak való tusfürdőt használok évek óta, attól nem viszketek, kinden mástol igen.
2019. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Szülés után 2 óra megfigyelés letelt, mentem zuhanyozni. Én egyébként sem használok semmit odalenn csak tiszta víz, ha oda is csorog a tusfürdő, szappan akkor csíp. Intim mosakodót pedig a nőgyógyászom nem javasolta.
2019. júl. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én az első 5 napban minden pisilés után is "zuhanyoztam ott" nőgyógyászom mondta napi 1* használtam intim mosakodót, nagy dolog után meg nem is kérdés hogy tusfürdővel.
2019. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. júl. 22. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!