Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori az oxigénhián...

Mennyire gyakori az oxigénhiány természetes szülés alatt?

Figyelt kérdés
Első Baba nagyon félek.

2019. máj. 29. 08:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem hinném, hogy olyan gyakori lenne. Az én környezetemben sokan szültek hüvelyi úton senkinél nem állt fenn. Ne félj ilyen butaságoktól, az orvosok figyelnek.
2019. máj. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Itt Szentesen 4ből 3 anyukának akikkel együtt szültem oxigénhiányos lett a babája
2019. máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
8%
Milyen tünetei voltak a 3babának 2es válaszoló?
2019. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Azért ez az "oxigénhiány" elég tág fogalom, fölösleges laikusként rástresszelni. Hivatalosan bátyám is oxigénhiánnyal született, mégis kitűnővel végezte az orvosit, soha egy percig semmi baja nem volt.
2019. máj. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

Ha gyakori lenne, akkor az emberek 90%-ának iylen gondjai lettek volna az egész világon, ugyanis a természetes szülés - a nevéböl adódóan - természetes, azaz ezelött 100 évvel még mindenki így született, meg a világ nagy részén még ma is így van.

Ennek ellenére igen ritka, hogy a gyerek a szülés alatt oxigénhiány miatt károsodik!

2019. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul. Pl ha elakad, vagy ha rá van tekeredve a köldökzsinór.

Lányomon 3x volt körbetekeredve,nyakán,mellkasán, szülés közben nst-ztek, többször is leesett a szivhang, egyértelműen amiatt mert folytotta a köldökzsinór. Istennek hála, minden rendben ment, egészségesen született.

2019. máj. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%
Gyerekápoló voltam Magyarországon, nem, egyáltalán nem ritka. Ezért kértem császárt, igaz külföldön lakok itt lehet választani.
2019. máj. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Úristen 2-es: ((( most nagyon megijedtem félek hogy velem is megeshet pedig még csak 23 hetes vagyok
2019. máj. 29. 08:54
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz megmondani, mert nem egyszerű eldönteni, hogy az oxigénhiány méhen belül vagy szüléskor, esetleg utána következett be. A mi kislányunk programozott császárral született 9/10-es apgarral, második napon egy keringés összeomlás miatt oxigénhiányos lett. Rengeteg beteg, oxigénhiányos gyereket ismerek a fejlesztések, kórházba járás révén. 2 olyan gyerekről tudok, akiknek hüvelyi szülés alatti oxigénhiány okozza a problémáit. Az egyiknél annyira egyértelmű orvosi mulasztás történt, hogy a kórház is elismerte a hibát. Az például egy kis.odafigyelessel megelőzhető lett volna, normális orvosnál nem fordult volna elő.
2019. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Akinek nem sérült a gyereke, nem is találkozik a többi sérülttel és ezért azt hiszi, nem létezik ilyesmi. Ugyancsak érintett vagyok és a fejlesztésen rengetegen vagyunk, ez csak az egyik csoport az ötből a városban. Nem kell rástresszelni, de azt állítani hogy ez nem számottevő és az orvosok úgyis mindig lelkiismeretesek, elég durva túlzás.
2019. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!