Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik lehetnek a császár okai?

Mik lehetnek a császár okai?

Figyelt kérdés
2019. júl. 13. 15:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Egyébként azt nem értem, hogy nekem 130 volt a legmagasabb vérnyomásom, barátnőmnek 170 is volt és max 10kg-vel könnyebb mint én, ugyan abban a kórházban szültünk, en 5 hónappal előbb. Neki természetes szülése volt, nekem sürgősségi császár.
2019. júl. 13. 17:18
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem császár alatt lett 170, mert bepánikoltam. Előtte a legmagasabb 135 volt.
2019. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Téraránytalanság miatt császároztak. 148 cm és 3,85 kg volt a babám. A második babám is császáros lett, de sokkal könnyebb volt. Ne félj a problémát meg oldják. A testvér nagyon kell! Neketek is jobb lesz!
2019. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Engem farfekvéses ikrekkel császároztak, így nem is nagyon volt más opció.
2019. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerű: ha úgy értékelik, hogy a baba/anya/mindkettő veszélyben van, ha tovább hagyják folyni a természetes szülést.


Amúgy ez a magas vérnyomásra, meg mindenre állandóan az a szakértő orvosi tanács, hogy fogyjon le az ember. Ezt hallgatom legalább 7 éve, mióta hirtelen meghíztam. Egy orvos se volt képes normálisan megvizsgálni, csak közölték az ítéletet, le kell fogyni. voltak persze próbálkozásaim, néha hónapokig szépen fogytam, aztán hirtelen megállt, hiába minden. Aztán idén végre magánban végigjártam mindent, és kiderült, hogy Hashimotom van, meg egy méretes göb a pajzsmirigyemben. És így már persze sokminden világosabb. Majd ha megszültem (terhesség alatt rendeződtek a hormonjaim, még fogyok is), ezt fogják kezelni, nem csak mondogatják, hogy fogyjak le.


Na de a lényeg, a magas vérnyomás tényleg nem tréfa, indokolhatja a császárt.

2019. júl. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Fájásgyengeség és nem ékelődött be a fiam. Lányomnál 40+1re császároztak, azt mondta a doki ha beindul hagyja természetesen születni, ha nem lesz olyan mint az elsőnél. 6,5 órát vajúdtam program császár előtt nem tágultam semmit így este még volt a műtét. Amúgy 97kgval mentem szülni (brutálisan vizesedtem, szülés után vagyok 1 héttel le ment 17kg)
2019. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha magas vérnyomás mellé társult esetleg egy kis vizesedés illetve fehérje a vizeletben, az egyenes út a műtőbe, mert az terhességi toxemia lehet, ami komoly kockázat a babára es az anyára is.

Neked kérdező nem lehet hogy ez lehetett?

2019. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Leesett a fiam szívhangja 3x egymás után, mikor jött belém az oxi. A második meg azért lesz császár, mert 8 hetesen bekaptam egy terhességi trombózist. Az orvosom azonnal mondta, hogy felejtsem el a természetes szülést. Kb 200 vérhígítót döfök magamba addig és el kell talalni, hogy időben abbahagyjuk, hogy ne kapjak megint trombózist vagy vérezzek el az asztalon.
2019. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Vizelettel nem volt semmi gond. Vizesedni csak a lábam vizesedett de az sem vészesen. De hát végül is nem tudom. Nem szeretnék mégegyet az biztos. Lehet én vagyok nyafogós de mikor fel kellett kelnem azt hittem meghalok annyira fájt. Végül persze megérte, nem lett baj de akkor is rettegek még egy babát vállalni.
2019. júl. 13. 23:55
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem a mehlepenyem teljesen fedte a mehszajat + ikrek voltak es nem fordultak ugy ahogy kellett volna + az egy babi nyakara duolan racsavarodott a koldokzsinor😱
2019. júl. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!