Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikrekel való várandósság?

Ikrekel való várandósság?

Figyelt kérdés
Ikres anyukák várandósságára vagyok kíváncsi menyivel másabb mint mikor 1 baba van a pocakban,és ki hányadik héten szült, és hogy spontán vagy császár?
2019. júl. 17. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1,5 év van a kisfiam és az ikrek között. Az első terhességem egy alomterhesseg volt. Utaztam, kirándultam, buliztak tok jól voltam végig. Az ikrekkel az első perctől rosszul voltam. Nehézséget okozott pl mosogatni is. Tény, hogy a munkám ezerszer pihentetobb volt az első terhesseg alatt, mint az itthonlet a fiammal.


33+1 születtek császárral.

2019. júl. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nővéremnek vannak ikrei. Mivel elsőre jöttek ikrek, nem tudta, mennyivel másabb, mint 1 babával.

36. héten magzatvíz elfolyással indult a szülés, császározták (előre tudni lehetett, hogy császár lesz).


6 évvel később szült, a hüvelyi szülést rosszabbul élte meg, mint a lányokkal a császárt.

2019. júl. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ég és föld a terhesség és a gyereknevelés is.

Nekem 4 év van a nagyobb lányom és az ikrek között (egy fiú - egy lány).

Az egybabás terhességemet meg sem éreztem, csak a hasam nőtt. Semmi vizesedés, tökéletes laboreredmények. a 40. hétre született és össz 10 kilót híztam vele. Végig fitt voltam, jógáztam, zumbáztam a 30. hétig. Az első 2 hónap volt húzós amíg sokszor kellett éjjel szoptatni, aztán mese egyszerű volt minden, jöttünk, mentünk, nagykönyv szerint fejlődött. Most 6,5 éves, okos, ügyes, szoper jó gyerek, szeptemberben kezdi a sulit.


Az ikrekkel a pozitív teszt napjától hánytam, mint a lakodalmas kutya, és a 12. hétig úgy szédültem, hogy tíz lépést nem tudtam menni, mert le kellett ülnöm. A terhesség alatt pajzsmirigy túlműködésem lett az extra HCG szint miatt, végig gyógyszert szedettek velem és 2 hetente jártam laborvizsgálatra. A 25. héttől akkora volt a hasam, mint egy mindenórás terhesnek, csak pocaktámasszal tudtam létezni. Enni a 30. héttől alig tudtam, mert összenyomták a gyomromat, vagy a savat hánytam, vagy a hasam ment.

36 hétre jöttek, mert az egyiküknek elrepedt a magzatburka, de nekem ekkor már megváltás volt a császár.

Mi kiemelten szerencsések voltunk, mert nem kellett PIC-re menniük (2300 és 2200 grammal születtek és 9/10-es apgarral). 5 napig voltunk kórházban, mert a kisebb baba antibiotikumot kellett hogy kapojon magzatvíz belélegzés miatt.

A kisfiú kezdettől úgy fejlődött, mint a 40 hétre született nővére, de a kislányomat sokat kellett fejlesztésre hordani megkésett mozgásfejlődés miatt (valószínű ez a méhen belüli helyszűke miatt keletkezett nála). Most 2,5 évesek, nagyon elevenek cukik. De rengeteg energiát igényelnek. Kb. hatványozottan annyit, mint az egykeként született nővérük. Persze az öröm is dupla, amit adnak.

2019. júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kislányomat ki tudtam hordani, az ikreimet sajnos nem. 20. héten vetéltem el, mert a méhem nem bírta el a két babát.
2019. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

2-es vagyok, tesóm végig tökéletesen jól volt (vele laktam a terhessége alatt), a hasa sem nőtt óriásira (1,7-1,8 kg-mal születtek a kicsik). Szinte csak azért látszódott, hogy terhes, mert nőtt a hasa, de az is kb kosárlabda méret.


Minden terhesség más, nem feltétlen szenvedős csak azért, mert ikerterhesség.

2019. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a 3# válaszoló vagyok. Van a FB-n ikres csoport, én is benne vagyok. Ott azért inkább szenvedős ikerterhességekről lehet olvasni. Inkább a 30. hét után kezd nagyon húzós lenni, hiszen az emberi méhet a természet 1 magzatra tervezte. A méh helyzete és mérete ikerterhességnél a 32. héten éri el azt, mint normál esetben a 40. héten
2019. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2019. júl. 17. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!