Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek probléma ha a...

Szerintetek probléma ha a babám igy táplálkozik?

Figyelt kérdés
A babám 32 hétre született korababa. Teljesen tápszeres. Most 4 hónapos és eljutottunk addig hogy etetésenként 150-160 ml megeszik,persze van mikor kevesebb van mikor több. Egy valamiben nagyon tanácstalan vagyok, napi 6-7x eszik,viszont nemsokára orvosi javaslatra meg próbálhatjuk a hozzátáplálást nagyon apránként. A doki azt mondta az ebéd időben tápszer előtt kóstoltassam vele amikor majd én jónak látom, tehát nem azonnal hanem akár 1-2 hónap mulva. Szerintetek nagy probléma hogy 6-7x eszik naponta 150-160 ml-t? A dokim azt mondta ugy kellene hogy napi 4-5 és etetésenként nagyobb adagokat. De nem akarom bele erőszakolni a 200 milit ha egyszerűen nem bir annyit enni. Mit javasoltok? Nem probléma a napi 7 evés? Nekem nem megterhelő,a babámnak is jó ugy látom, de a doki kiboritott ezzel. Mi a véleményetek? Velem van a gond?
2019. júl. 25. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek így jó, szerintem nem olyan nagy probléma. De ha az orvos mást mond, megpróbálhatod eggyel lecsökkenteni az evések számát úgy, hogy lassan kitolod a következő evés időpontját. Megszokja, és ha ritkábban eszik, többet fog enni egyszerre. Ha pedig még eszik éjszaka is, arról lassan le kell szoktatni.
2019. júl. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ejszaka altalaban mar vegig alszik, egyszer ketszer elofordul ugyan meg hogy hajnalban ebred es persze olyankor eszik. Igeny szerint eszik es nem harom orankent hanem 4-5 de ha este is ehes akkor mar az 7 etetes egy nap. A vedonom viszont azt javasolta napkozben ne hagyjam hogy 5-6 oran keresztul ne egyen. A doki is mast mond,teljesen osszezavartak. Ha igy fog alakulni nemtudom mikorra lenne alkalmas beiktatni a hozzataplalast
2019. júl. 25. 02:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja es koszonom a valaszod
2019. júl. 25. 02:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a startos tápszerből tudott volna megenni bármennyit egy nap a babám. Lecseréltem az 1es tápszerre így a napi 8×167 miliből apránként napi 5x200 mili lett. Ekkor kezdtük el a hozzátáplálást a 2.étkezésnél. A Beba optipro Startot egész nap itta volna, 1,5-2 óránként. Azt cseréltem először Hipp Combiotik Pre-re majd Hipp Com.1re. Amúgy nem baj a napi 6-8 adag, meg ilyen melegben sok folyadékra van szüksége, ha szépen gyarapszik és nincs pocak probléma akkor minden rendben.
2019. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!