Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 10 hetes babam naponta csak...

10 hetes babam naponta csak 4-szer eszik. Ez problema?

Figyelt kérdés
Az egyik oka ennek az hogy eleg jo alvo (halistennek), ejjel 8-10 orat is alszik es napkpzben is sokat. A masik ok, hogy nagyon lassan eszik. 1 ora mire megeszi az adagjat es 3-4 ora mulva eszik legkozelebb. Napi kb 650 ml-t eszik+100 ml vizet iszik. Gyerekorvos szerint nem hizik elegge,de nem tudok neki tobbszor v tobbet enni adni,egyszeruen nem ker...
2015. okt. 24. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha orvos szerint gond, akkor az. Az én egy hónapos babám is tart néha 5 órát az evés eleje és a következő között de legalább reggel és délelőtt tartja a 3-at, ő majdnem 4 kg és 600 ml a "számolt" adagja és kb ennyit is kér de néha még többet. Víz helyett nem fogadná el a tápszert? A gyerekorvosunk szerint tápszer mellé sem kellene víz.
2015. okt. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen babák,akik kevesebbet esznek,ne aggódj,ha nő fog enni Mindig többet.Az orvos nem mondott mást? Estleg más fajta tápszer?Az unokahugim is ilyen volt,kis soványka,alig lehetett belediktálni a kaját...aztán,ahogy nőtt evett rendesen.Vízből próbálj kevesebbet adni,hátha úgy többet eszik.
2015. okt. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A doki csak azt mondta hogy "hízhatna kicsit jobban is". Jelenleg 4 kg, a "nagykönyvben megírt" adagját megeszi, szóval szerintem nincs nagy gond. A vizet viszont a doki tanácsolta, hogy mindenképp itassam a tápszer mellé, és nagyon igényli is a kicsi. van, hogy a tápszeres üveget már tolja ki a szájából, hogy elég volt, de ha vízzel kínálom abból még iszik. szóval szerintem jól esik neki a víz.

kis vékonyka ő is, de én is az vagyok, úgyhogy nem meglepő hogy ilyen alkat. csak idegesít hogy a gyerekorvos ezzel "piszkál" hogy nem eszik eleget a baba. szerintem meg ha éhes, akkor jelzi. ezen felül nem tudok beletömni extra adagokat.:)

2015. okt. 24. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Engedd el a füled mellett mikor erről beszél.Ő ilyen fajta,nem minden baba hurkás.:-)Az enyém meg olyan kosztos,akkor meg az a baj.Ìgy van,úgyis ordítana,ha éhes lenne.
2015. okt. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, akkor meg nincs ott baj.. ne foglalkozz vele. Egy baba nem hiszem, hogy békésen alszik ha éhes. És főleg nem utasítja vissza a több kaját, ha kevés neki. Legalábbis én így képzelem.
2015. okt. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!