Narancs223 kérdése:

Ultrahangon kiszűrhető?

Figyelt kérdés
Sziasztok, .. már eléggé el vagyok keseredve hogy a gyermekem az 5. Fajta tápszert eszi,javulást nem látunk sajnos gyerekorvost nem érdekli csak szélcsövezzem váltogassuk a tápszert ez az... magánorvos ajánlására is kiprobáltunk egyet kb tök sűrű kakit tudtam kivarázsolni belöle, gasztrossal telefonon tárgyaltam (sztks) ajánlására a pepti tápszert eszi (sok idő lett volna a bejutás tehát mondta h probáljam ki azt mi lesz,javulást nem látok egyenlőre ezért egy magán klinikára kértem időpontot mert úgy érzem senki se vesz komolyan de oda is 2hét mire tudunk menni... annyira el vagyok már keseredve hogy nincs az ismerettségi körömbe aki ennyire ebben a cipőben lett volna és csak erről tudok beszélni ezen jár a gondolatom hogy segítsek neki, szerintem valami bél probléma lehet, de azzal nyugtatnak hogy akkor sírna folyanatosan meg minden.. tök nyugodt alszik minden de nincs egyszerüen ingere.. sima szélcső hatástalan elötte laevolac szirup vagy kamillateával kell ingerelnem annyira rosszul vagyok ezektöl és tudom hogy akkora fejmosást kapok.ha eljutok a dokihoz hogy borzalom de nem hagyhatom hogy bélcsavarodást kapjon a gyerek,10hetes és az első két hétben volt magától siker.. eljáratom heti 2x tornára én pedig napi 3x tornáztatom minden fürdésnél olajos maszír és lábemelést csinálok neki ha kiveszem testápolóval maszírozom , volt valaki aki így járt? Ultrahangon észreveszIk szerintetek ha baj van? Holnap megyünk ultrahangra de hallottam olyanról is hogy a bélszűkületet csak kontrasztanyagos röntgennel lehet kizárni, köszönöm előre is a válaszaitokat.

2019. febr. 20. 06:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetne hogy normálisan tagold a mondatokat? Nagybetű, vessző, pont -sokat segítene a litániád értelmezésében.

Nem feltetlenul veszik eszre, valoban sokmindent csak kontrasztanyaggal lehet kimutatni

2019. febr. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Bocsi , de itt most nem az a lényeg hogy írtam ,hanem volt e valaki hasonló helyzetben.....
2019. febr. 20. 06:43
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

De elég lényeges, mert ha értelmezhetetlen a szöveg, a többség átsiklik és nem kapsz választ.

Nekem a felénél megfájdult a fejem, így bár volt székletgondunk, mégse tudok válaszolni.

2019. febr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Mi a problémád? Hány naponta van széklete? Miért tápszeres?
2019. febr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ez tényleg elég nagy zagyvaság.

Nem is teljesen értettem meg a problémád.


Hasfajós? Vagy csak a kakival van baj?


A fiam pokoli hasfajós volt, az első két hónap maga volt a rémálom. Nem segített neki semmiféle csodaszer. Rengeteg tápszert kiprobaltunk mi is. Nem segített semmi csak az idő. Kinőtte. Egyszer csak kakilni kezdett minden komyabb nehézség nélkül, és már a hasa is csak akkor fájt ha kicsit túl ette magát.

2019. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem hasfájós( csak tápszeres) és nnem kakil magától ,eltelnek napok és ingere sincs neki magától....
2019. febr. 20. 09:44
 7/23 anonim ***** válasza:

Azért ettől nem kell annyira pánikolni, amennyire kiérződik az írásodból. Sok baba így van ezzel. Az enyém is. Most az 5. tápszer valamennyire megoldotta.


Egyébként milyen állagú a kakija, mert ha folyékonyabb akkor azért nem érzi az ingert.


Majd a hozzátáplálás megoldja. Ezt a gyerekorvosunk mondta.


Én ezért még nem vinném gasztroenterológiára. Ez meg fog oldódni magától.


Én is gyakran kúpoztam ezelőtt. A doki azt mondta nem fog hozzászokni, mert egy felnőtett sem ismer aki kúppal kakál.

2019. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én mindkét lányomat kb fél éves korukig lázmérőztem ,mert maguktól soha nem voltak képesek kakázni.. inkább szenvedtek minthogy kakáztak volna.. Azóta már rendbe jött. Amikor megszülettek persze kakáztak valameddig de utána már csak lázmérőzés segitett nekik.:D hát van ilyen is.
2019. febr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hasfájós, nem kínlódik, akkor min aggódsz? Nem kötelező hogy naponta legyen széklete. Szerintem nagyon túltolod ezt a kérdést. Tök felesleges 10 hetes babának 5 tápszert kipróbálni. Ez nem probléma hogy nincs minden nap széklete. Ezért nem foglalkozik vele az orvos. Nyugi!! Próbálj lazítani, mert így meg fogsz hülyülni.
2019. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha bélelzáródástól félsz vagy bélcsavarodástól, akkor engedd el ezt a témát. Sima ultrahang nem mutatja ki. Nem is túl gyakori probléma, de ha gond lenne azt mindneképp észrevennéd, mert olyan fájdalmakkal jár, hogy nem fog nyugodtan nézelődni a gyerkőc. Én nagyon aggódós vagyok, de te nálam is jobban ráparáztál. Gondolom első baba, ,és leütött a felelősség, de próbálj ésszerűen gondolkodni!
2019. febr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!