Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek mi ilyenkor a teendő?

Szerintetek mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kisfiam, eddig napi 3x evett pürét, viszont pár napja egyáltalán nem fogadja el a tápszert hiába próbáltam más fajtát is vagy pizsamahamit de azt sem. Így a vacsoráját és a reggelit sajnos azonnal kikellett váltanom tejpépre és más pürére hogy egyen. A kívánt mennyiséget meg is eszi és nem lett probléma a hirtelen váltásból.

Ezzel az a baj hogy hajnalban ébred enni és sajnos hajnalban sem fogadja el a tápszert, sír,csapkod,elhúzza a fejjét.

Foga még nincs sajnos,csak szenved vele egy ideje.

Mit lehet tenni vagy adni neki hajnalban amitől nem fájna a pocakja sem? Sajnoa akármennyit eszik vacsira és akármit,hajnalban mindog ébred enni.


Olyan érzésem van mintha éheztetném hajnalban de sajnos nem nagyon merek neki adni pépeket vagy pürét,félek hogy fájna a pocakja.

Mi a véleményetek? Valaki tud adni tanácsot?

Nekem nem probléma ha etetni kell hajnalban,de megfordult a fejemben hogy lehet le kellene szokatni,ha erre nincs módszer akkor tudtok tanácsot adni hogy mit szabad ilyenkor adni?


2020. jan. 1. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért fájna a hasa a pépektől? Amúgy ehet ő kár darabosat is bőven, fog nélkül is szét tud nyomni az ínyével puha zöldséget, gyümit, pékáruk szétfoszlanak a szájában, stb.
2020. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor tápszert adtál neki,akkor is evett hajnalban? Nem baj ha visszautasítja a tápszert. Az én fiam is ezt csinálta, öklendezett tőle. Próbáltam ízesíteni plusz sok fajtát de teljesen elutasította, a pép meg kB ugyan az tápértékben ha jól emlékszem. Én megpróbálnám vízzel kínálni, ha nem jó akkor marad a pép.
2020. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vizet iszik? Ha igen, azt adj neki amikor ébred
2020. jan. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Adok neki darabosat is természetesen,igen tápszer és bármi más mellett is hajnalban mindig ébred enni. Iszik vizet,hajnalban is ivott de ha azt adok neki akkor nekem az olyan rossz érzés,hogy éhes és én csak vizet adok neki.

Megpróbálom a tejpépet akkor neki hajnalban ha éhes,azért hittem hogy fájna a pocakja mert sok oldalon ezt írják,igaz sokmindennek nem hiszek de nem merek kockáztatni.

Köszi hogy írtatok.

2020. jan. 2. 08:32
 5/6 anonim ***** válasza:
De miből gondolod, h éhes?
2020. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha olyant kap amitől nappal sincs pocak fájás akkor szerintem éjjel sem lesz gond. Mi az éjszakai evést vízzel tudtuk elhagyni.
2020. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!