Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
5 hetes kisfiam beteg lett a nagyfiam is, őt a múlt héten látta orvos, valami csúnya légúti vírust szedett össze. Én is beteg lettem közbe, de nem ugyanúgy. A doktornénik elment szabadságra, és a helyettese nem jön ki házhoz, mert ugye nem hozzá tartozunk. Viszont a mi doktornénink szerint jól tettük hogy kihívtuk őt a nagyhoz is, mert rengeteg beteg gyerek van bent, volt egy komolyabb, karanténos esete is. Most a kicsit is látnia kéne orvosnak, de a rendelőbe nem szeretném vinni. Ki meg nem jön a doki. Mit tegyek? :/
2018. márc. 5. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem jön házhoz, akkor nincs más választásod, mint hogy elviszed a kicsit.(most beszéltél vele telefonon vagy csak sejted, hogy nem akar kimenni? Egy telefont azért még megér) Ha mentek, akkor rendelés végére vagy elejére érdemes menni. Ha tudsz vigyél egy ismerőst, aki sorbanáll helyettetek, addig kinnt tudtok sétálni a levegőn. Most szép idő van. Csak akkor mentek fel, ha ti következtek, így nem azt a levegőt kell szívnotok.
2018. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk nem szokás házhoz hívni, gondold el, ha ő kijön akkor áll a rendelés és ugye ott vannak kb ezren....

Szóval korán kikérni a kartont, meg van adva mikortól lehet kikérni, akkor már úgyis látod kb hányadikok lesztek, addig meg sétáltok.

2018. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es, nálunk nincs kartonozó, se sorszám. Bemész a háziorvoshoz (aki felnőtt és gyerek egyben), megkérded, hogy ki az utolsó és vársz. Annyi van, hogy rendes a doki és az asszisztense, így ha betelefonálsz, hogy pár hetes babával nem akarsz sokat várni a fertőző emberek között, vagy fertőző skarlátos/bárányhimlős gyerekkel továbbfertőzni másokat, így azt mondja, hogy menj oda időre, és be is hív.

Mondjuk nálunk kimegy a doki, csak rendelés előtt, vagy után, de persze nem biztos, hogy aznap eljut a beteghez, mert megy másik 100 helyre.

2018. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem telefonálj oda, hogy viszed, hívjanak be vele vagy kérj időpontot.

Ha beteg mindenképp látnia kéne dokinak.

2018. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#2es: Nem a rendelési időben jön ki az orvos, hanem vagy a rendelés előtt, vagy utána. Biztos hogy nem jön, már beszéltem velük. :( Nagyon nem szeretném bevinni.. 2 hetesen is bekellett mennünk, azt sem engedték hogy átsétáljunk a beteg rendelésen, átjött a szintén helyettesítő orvos az egészséges rendelésre, amikor nem volt a dokink.
2018. márc. 5. 15:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad, mi baja a kicsinek, sem azt hogy meddig lesz helyettesítés. Biztosan nem nézném otthon ölbe tett kézzel a beteg babát. Bemész megállsz egy félreeső helyen. Sokat voltunk mi is orvosnál, mégsem kaptunk el semmit. Nekem nincs nagy szám, de ilyen helyzetben lennék olyan "pofátlan" hogy megkérjem engedjen be valaki maga elé az újszülöttel. Valaki biztosan beengedne, a kamaszok csúnya pillantását pedig elviselném.
2018. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!