Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha a tejallergiás gyerek nem...

Ha a tejallergiás gyerek nem fogadja el 10-11 hónaposan,1 évesen a tápszert az nagy probléma, ha amúgy eszik mindent?

Figyelt kérdés

A kérdés azert merült fel bennem mert a lányom 11 hónapos korától elutasította a tápszert,így tehéntejet kapott. Ő nem allergiás,de a pici úgy tűnik igen.

Ha mondjuk 1 évesen semmilyen formában nem inná a tápszert akkor elég vitamint tudnék neki adni főziből,gyümölcsből?Járt esetleg valaki így?


2020. márc. 21. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Az én fiam 5 hónapos kora óta nem ette a tápszert.Nem csoda,se íze se bűze.Nem is értem mi a fa...ért nagy divat szerencsétlen gyerekeket tápsuerrel tömni?!Amugy már húsz éves,túl élte tapszer nélkül is!
2020. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 1 évesen terhelni kellett, korábban Neocatet kapott, de mivel az 1 éves korig támogatott és fölötte csak külföldi engedéllyel írható föl, orvosi utasítasra elkezdtük bevezetni a tejterméket. Persze kis adagokban. Este kókusztejet adtam neki, tudom, hogy az nem tápszer és nem is pótolni akartam vele, hanem estenként csak úgy aludt el, hogy ivott. Nem lett semmi baja. Szerintem fordulj gasztroenterológushoz, hogy ha szükséges tudjatok a vitamint pótolni.
2020. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Csak elméleti a kérdés, reméljük nem lesz ilyen gondunk.


Első válaszolónak: és mit adtál akkor az 5 hónaposnak?? Sokan tejet ha a tápot nem issza,de ez nálunk nem opció.

2020. márc. 21. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Répát,krumplit,banánt,bébiételt..kb.7 hónaposan már hígra főzött tejbegrízt.9 hónaposan,már azt ette amit mi.Sajnos valamit adni kellett neki.
2020. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja, enyém se itta a tápszert rendesen sose. Az elsőt 2 évig etettem tejmentesen. Egészséges 3 éves, azóta iszik tejet is.Előtte fogyott tőle,ment a hasa, és nem hízott míg ki nem ürült teljesen, így az nem volt opció, hog tejbegrízt meg társait egyen.

2. gyerekem is tejallergiás, ő csak a tápszert issza meg, előtte 9 hónapig csk anyatejet fogadott el. Minden gyerek más.

2020. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!