Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ez normális, hogy ennyi idő...

Ez normális, hogy ennyi idő alatt sem fogan meg? Kétségbe estem, mert kettőnk között lett probléma

Figyelt kérdés

Sziasztok !


A férjemmel lassan nyár közepén leszünk 2 éve házasok és 3,5 éve élünk boldogan együtt. Van korkülönbség és nem is kicsi. A történet 2018. júliusán kezdődik, azóta próbálkozunk és barátkozunk a teherbeesés gondolatával . Minden évben elmentünk eddig orvosi vizsgálatokra, ugyanis a férjem és én is szerettük volna tudni , hogy odabent minden rendben van ehhez pusztán egyszer majd csak érkezik a pici. Nálam komplikáltabbnak tűnt az eset , ugyanis a vesém nagyon rossz helyen van. Nem a normál helyzetében , hanem a méhemhez beágyazódva és a húgyhólyag környékére , de babavállalás szempontjából hosszas kivizsgálások után megállapították semmi gond ezzel , lehet gyerekünk. Mindkettőnk rendben van .


Mára viszont eljutottunk addig a szintig , hogy azt már korábban is említve nyáron lenne 2 éve (ha addig se), hogy nem jön össze a babuci. Minden hónapban lesi a férjem a menstruáció előtti “tüneteim” majd persze nyilván közlöm vele , hogy nem . Most sem sikerült. Úgy érzem az utóbbi hónapban nagyon rástresszelünk , de nem értjük az okát miért nem működik azon túl. Nyilván most emiatt nem fog ha ezt nem hagyjuk el, de hogyan mondjam neki , hogy esetleg legyünk nyugodtak majd jön ha akar.


Gondolkoztunk az inszemináción is , de valahol zavar a gondolat, hogy ez még korai .


Szerintetek?


Köszönöm előre is ! ;)



2020. jan. 8. 10:26
1 2
 1/14 Derwer ***** válasza:
91%

De milyen vizsgálaton voltatatok? Értem, hgoy szervileg rendben, de neked a hormonjaidat emgnézték? A férjed sperma képe rendben van, képes a megtermékenyítésre?

Ovulációkor (is) együtt vagytok?

2020. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Nekünk 6 év után fogant meg az első gyerkőc, teljesen természetesen. Elvileg minden rendben volt mindkettőnkkel, egyszerűen akkor jött el az ideje, hogy család lehessünk. 😊 Azóta született még 3, ők 1-2 hónap alatt összejöttek.

Ha ráértek, akkor szerintem hagyjátok a “próbálkozást”, csak szeressétek egymást, aztán jönni fog ah a baba.

2020. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Azt nem ártana tudni, mit jelent a "Van korkülönbség és nem is kicsi.", ugyanis sokat számíthat, ha te vagy 30 a férjed meg 60+.

Emellett ha az én férjem "lesné" a "menstruáció előtti tüneteimet", akkor igencsak nagy balhét csapnék!

Inszemináció meg eleve nem úgy müködik, hogy ti kitaláljátok, ahhoz rengeteg elözetes kivizsgálás kell!

2020. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Mit jelent a korkülönbség? Írd meg milyen vizsgálatok voltak!
2020. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

1 év sikertelenség után nem ördögtől való egy meddőségi központba való bejelentkezés, konzultáció, vizsgálatok.

Amíg a következő listát nem tudjátok kipipálni, addig nem lehet kijelenteni, hogy a szükséges minimum vizsgálatokat megtettétek. Ezeken felül persze van még csomó más, de ezek a legalapabbak:

- ciklus 3. és 21.napi női hormonsor

- Inzulinrezisztencia vizsgálat

- Pajzsmirigy (TSH, fT3, fT4, anti-TPO, anti-TG)

- petevezető-átjárhatósági

- méhtükrözés vagy 3Ds méh ultrahang

- trombózis panel (Leiden és MTHFR meg még egy mutációk)

- infertilitás (immunológiai) panelből a 3as.

Férfi oldalon:

- sima sperma vizsgálat

+ én nézetnék DNS töredezettséget, ROS, HBA, MAR vizsgálatokat

- IR, pajzsmirigy és férfi hormonok



(Jó, hogy mindig itt van az a hölgy, aki mindig elmondja, hogy nekik 6 év után tök spontán jött össze, és lám a másik kettője meg 1-2. hónapban...csak az a szomorú valóság, hogy nem ez az általános (ilyen is van szerencsére, de ezt ráhúzni mindenre), és ezzel hiú reményt kelteni másokban kicsit olyan felelőtlenség. Ezek az én érzéseim vele kapcsolatban)

2020. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó és Mindenki !


Nagyon köszönjük a kedves hozzászólásokat, bíztatóak! ;)

A korkülönbség 16 év , én 23 vagyok a férjem pedig 39 .


A vizsgálatok a vesém miatt is a hormonokkal kezdődtek nálam, rögtön a női hormonsor. Azt követte pont az Inzulinrezisztencia vizsgálat és a komplex pajzsmirigy, és aztán szépen sorban a többi, márcsak a kihordhatóság miatt is .


A férjemnek szintén hasonló sorrendben és 90%-os termékenységi eredménnyel . Ugyan neki 2 nap alatt megvolt , nekem több hónapba került . De eddig teljesen pozitívan és biztatóan .


Amit még nem csináltunk , mert eddig nem okozott ekkora dilemmát az pedig a meddőségi kp-ba való konkrét bejelentkezés .

2020. jan. 10. 00:31
 7/14 A kérdező kommentje:
Kihagytam hirtelen, hogy igen még konkrétan direktbe figyeltük a napokat is az ovu miatt. Aztán már most menstruáció közben is kipróbáltuk de semmi .
2020. jan. 10. 00:34
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, nekünk 19 hónap alatt sikerült a baba. Tehát, kicsivel több, mint másfél év. Nekem azt mondta az orvos, hogy 24 hónapig lehet reménykedni, utána már felesleges meddőségi kezelés nélkül. Teljesen átérzem, min mentek keresztül.


És hozzáteszem, hogy az első 3 hónapban amikor jól esik alapon voltunk együtt. Az elkövetkező 16 hónapban viszont tudatosan figyeltem a peteérésemet, és sokszor ovulációs tesztet is használtam. Így is, csak a 16. hónap lett "sikeres". Ki tudja, miért...


Az utolsó 3 hónapban mindketten szedtünk termelői méhpempőt, és E-vitamint is. Lehet, hogy ez is segített, és lehet, hogy nem. Én Hegyi József méhésztől rendeltem, rá tudsz keresni interneten. Egy próbát megér szerintem, még a meddőségi vizsgálatok előtt.


Sok olyan párról tudok, akiknek kicsit több, mint másfél évbe került, sajnos. Nem szabad feladni, akkor se, ha már teljesen kilátástalannak érzed.

2020. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

És sajnos nem sikerül mindenkinek egy éven belül. Tényleg szép, hogy van, akinek 6 év után jött össze, de ennyit józan ésszel nem lehet várni. Mert tönkremegy bele az ember lelkileg. És nem is normális dolog.


Szerintem állapodjatok meg egy mindkettőtök számára elfogadható határidőben. Amin túl, ha nem sikerül, meddőségi központhoz fordultok. Így legalább lenne egy "tervetek", és egy kis kontroll a dolog felett.


Én se gondoltam már, hogy spontán terhes leszek. Abban a hónapban, ráadásul nagyon beteg is voltam. Mégis.

2020. jan. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk bő 3 év próbálkozás után sikerült természetes úton összehoznunk a babát.

Már ott tartottunk, hogy elkezdődik a gyógyszeres stimuláció az inszemhez, mikor kiderült, hogy terhes vagyok.

Hozzáteszem, nekem IR-em, PCOS-em, pajzsmirigy alulműködésem van, amik igencsak megnehezítették a dolgot.

Nem ártana tudni, hogy neked ezek közül, esetleg ezeken kívül van-e valami bajod...

2020. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!