Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Forralt víznél az jó ha...

Forralt víznél az jó ha reggel felforralom a napi adagot és azt melegítem mindig?

Figyelt kérdés

Nem kell mindig frissen forralni ugye?

Illetve az nem baj ha vízköves a víz ? Ezzel nem tudok sajnos mit csinálni, ilyen a csapvíz.


2020. ápr. 26. 22:45
 1/6 A kérdező kommentje:

És még azt szeretném megkérdezni, hogy betegyem a forralt vizet a hűtőbe vagy előlmaradhat lefedve a konyhában?


Bocsi, de rutintalan tapis anyuka vagyok, babavizet meg azért nem veszek, mert egyenlőre csak pótlást kap a babám, nagyon keveset, max 2 deci/nap, de inkább kevesebbet , és úgy tudom hogy egy flakon felbontás után csak 1 napig áll el, így pazarlásnak érzem.

2020. ápr. 26. 23:07
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Mi baba vizet használunk és nem 1 napig áll el,hanem rá van írva,hogy ha egy napja fel van bontva,akkor forralni kell.Én inkább baba vizet vennék.
2020. ápr. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen jó úgy hogy egy nap egyszer kiforralod és lezárt edényben napfenytol elzártan tartod. Egy - másfél napig nyugodtan használhatod. Az edényt amibe a vizet tartod főzd ki előtte úgy mint a cumisüveget, hogy az is kvázi steril legyen. A vizkovet időnként távolítsd el kis ecetes vízzel kijön.

Szerintem a babaviz amellett h drága mikrobiologiailag se biztos hogy olyan tiszta mint a friss víz.

2020. ápr. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
A csapvíz sem éppen jó minőség mondjuk...
2020. ápr. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akár termoszba is beleteheted és akkor nem kell melegíteni sem.
2020. ápr. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. ápr. 27. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!