Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért erőltetik a szoptatást...

Miért erőltetik a szoptatást ha az anya nem akarja?

Figyelt kérdés
Persze, értem én hogy ez a szent nedű,de ha az anya egyértelműen közli hogy nem, akkor minek erőltetni? Komolyan ez a 21.század,amikor mindenki olyan hiperliberális, szuperelfogadó, meg miegymás, de azt nem lehet megérteni hogy anya nem akar szoptatni. Felháborító.
2020. júl. 18. 15:21
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
23%
Persze, nem az én gyerekemtől van elvéve, nem izgat. Ettől még nem értem, hogy minek eleve az egész, ha ennyire büdösek még a gyerek alap igényei is. Ja, tudom, mert "kell".
2020. júl. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
44%
Milyen alap igény budos? A szoptatás nem alap igény. Az etetés igen.
2020. júl. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
34%

Hú. Hát nem akartam beleszállni ebbe a vitába, de ezt már nem állom meg. De igenis alap igény a szopás. Azért ezt ne tagadjuk már. A kisbaba úgy jön a világra, hogy ha az anya hasára rakják ösztönösen keresi a cicit. Nem csak étel számára. Közelség, megnyugvás, fájdalom csillapítás.... Stb.

Szó mi szó nekem 8 ki mivel eteti a gyerekét, de tényeket azért nem kell tagadni

2020. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
50%

34!


Értem. Tehát ha az anya mondjuk betegség miatt nem tud szoptatni, akkor a szemétláda nem elégíti ki a gyerek alap igényét. Ha örökbefogadott gyerek, az örökbefogadó anya neme elégíti ki az alap igényét. Igazad van. Az ösztön amúgy nem igény, hanem az, ami: ösztön.

2020. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
30%
#35, itt nem erről van szó ;) !
2020. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
22%

Igen pont ezért nem akartam belelállni. Aki nem akarja megérteni és bebeszéli magának a hülyeséget az nem is fogja érteni.

Akkor ne egyél, igyál, pláne ne szexelj. Hiszen ezek is csak ösztönös dolgok.

2020. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
59%

37!


Jaja, keverjük csak ossze a szezont a fazonnal, ha már nincs több érv, ugye. Enni és inni nem választás kérdése, anélkül meghalsz. A szex választás kérdése. Vagy te mindenkivel össze állsz? Nyilván a partnereddel szexelsz, a szomszéddal meg a fel várossal jó esetben nem, mert így döntés az, ugye? Na, ő meg usb dönt, hogy nem akar szoptatni. Amúgy szopási ösztön van, szoptatási nincs.

2020. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
53%

És ha apukának alap igénye a dugás naponta akkor az is jó ha kivan elégítve nem? Hiszen ösztönösen ha meglát egy pucér nőt, szorít a nadrág.


Milyen önző már az a nő aki nem elégíti ki a férje alap igényét.


*irónia*

2020. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
82%

Én sem értem miért formálnak némelyek jogot arra, hogy beleszóljanak egy ismeretlen nő életébe vagy épp minősítsék őt, egyetlen információ alapján, pusztán mert nem értenek vele egyet.

Ideje lenne már tiszteletben tartani a másik döntését, főleg hogy a szoptatás abszolút magánügy. Némelyek úgy esnek a nem szoptató nők torkának, mintha azik minimum veszélyeztetnék a gyermeküket, holott ez bőven messze van attól. Ja és a jó anyaságot sem abban mérik, hogy ki szoptatott és ki nem. Nem attól leszel jó anya, mert te biza szoptatsz és nem is attól leszel rossz, amiért tápszert adsz a gyerekednek. Nem éheztetve van a baba és igen tény, hogy az anyatej a legjobb, ettől függetlenül az is tény, hogy tápszerrel is ugyanúgy felnő az a gyerek és semmivel nem lesz "kevesebb" a szoptatott társaitól. Nem, nem lesz betegesebb, se gyengébb immunrendszerű, millió és egy olyan gyermek van a világon, akik a szoptatás ellenére is betegesek, szóval nem kell úgy csinálni, mintha a szoptatás lenne a szent nedű, amitől a gyerek mindentől védve lesz, mert ez bőven túlzás. Unokatestvérem ugyan szoptatott 2 évig, ergo ő egy jó és törődő anya, ellenben úgy bánik a mára már 8 éves gyerekével, ahogy más a kutyájával sem. Lelkileg tönkreteszi szerencsétlent, de hát a fő hogy szoptatott, nemde..? :)

Én speciel első perctől tudtam, hogy nem fogok szoptatni, a gondolattól is rázott a hideg, baromira idegennek éreztem az egészet, továbbá a melleimmel sose voltam kibékülve, utáltam ha bárki piszkálta, érzékenyek voltak stb. Egyetlen egyszer megpróbáltam ettől független, mikor megszületett, na hát épp olyan borzalmas volt, mint ahogy gondoltam, úgyhogy egyből váltottunk a tápszerre és nem, nem vagyok ettől szaranya, akinek kirakatba kellett a gyerek. Szimplán ha halistennek vannak már tapszerek, amivel ugyanúgy felnő a gyermekem, akkor azt választom és nem fogok magamra erőszakolni egy olyan dolgot, ami ellen minden porcikám tiltakozik, ami borzasztó idegen és rossz érzés a számomra. Nem kötelező feláldozni az anyaság szent oltárán és teljesen háttérbe nyomni magad minden téren, csak hogy nehogy szó érje a ház elejét. Lányom már 10 éves, egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt beteg, nagyon jó a kapcsolatunk, bármit elmondhat nekünk, szeretettel bánunk vele az apjával.

Ebben a történetben nekem még mindig az a legviccesebb, hogy némelyek tényleg azt hiszik attól lesz jó vagy épp jobb anya egyik a másiktól, hogy I szoptat. Szóval, aki ugyan üti-veri a gyerekét, ellenben szoptat, az k*urva jó anya, aki ugyebár a legjobbat adja, viszont az aki tápszerezi a babáját, cserébe normálisan és szeretettel bánik vele, az "szaranya" vagy épp rosszabb attól, aki szoptat, mert ő nem akarja neki a legjobbat. Ohh logika, hol vagy..

2020. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!