Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres babák anyukái kinek...

Tápszeres babák anyukái kinek mért lett a babája tápszeres?

Figyelt kérdés
Mit szólt hozzá a gyerek lorvos /védőnő hogy végül tápszeres lett? Illetve aki szoptatott és úgy lett tápszeres a baba meddig szoptatott?

2020. szept. 28. 13:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
3hónapos koráig volt kizárólag anyatejes a babám, utána pólást kapott, mert rohamosan csökent a tejem mennyisége. 4 hós korára tápszetes lett. A védőnő és a gyerekorvos semmit nem mondott, éhen nem halhat a gyetek, enni kell:) amúgy ők tanácsolták, mikor kezdtem érezni hogy kevés a tejem. Ameddig csak lehetett, próbálkoztam visszahozni de nem ment.
2020. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első hónapban gond nélkül szoptattam, szépen gyarapodott a babám.

A második hónapban költöztünk (nem saját akaratunkból) + anyósom állandó mantrája, hogy mindent rosszul csinálok, biztos nem eszik eleget a gyerek, méricskéljül minden szopi előtt és után, ő se tudta szoptatni az övéit én is így fogok járni, ne szoktassam cicire, nem kell olyan sűrűn enni adni neki (ezt akkor mondta, amikor 2 óra múlva megéhezett a babám és én elvetemült meg akartam etetni, nem vártam meg a 3 óra leteltét)

Apadni kezdett a tejem, én görcsösen meg akartam tartani, fejtem, szoptattam és ez így körbe-körbe amíg bele nem őrültem.

A védőnő azt mondta, hogy adjunk pótlást, a gyerekorvos azt, hogy még véletlenül se, mert nem létezik olyan anya aki nem tud szoptatni, csak olyan, aki nem akar. (ez a kijelentése azóta is nagyon fáj).

Nyugtatót írt fel nekem és annyit mondott, hogy ne olvassam el a betegtájékoztatót, csak vegyem be és szoptassak. Pokoli hónapok voltak! Mindenki mást mondott, mindenki jobban tudta mi a jó nekünk.

Azóta már belátom, hogy egyértelműen én voltam a hibás. El kellett volna küldenem mindenkit a búsba. Ha lett volna elég eszem és akaratom, akkor minden látogatót elzavarok,hívok egy szoptatási tanácsadót és kettesben (pontosabban apával együtt hármasban) maradtunk volna addig, amíg be nem áll a rend a családunkban.

2020. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Szoptattam majd tápszeres lett 7 hónaposan mert már nem volt elég tejem. Jöhetnek az okosak, hogy jaj csak többett kellett volna mellre tenni és szaporítani, ha ha. 300 ml-ket evett és csak akkor volt nyugodt, én meg embernek születtem nem tehénnek ezért muszáj volt a pótlás, ezután pedig elutasította a cicit amit egy percig sem bántam.
2020. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
3-hoz: a védőnő és az orvos semmit nem mondtak csak felírták (meg a tápszert is receptre).
2020. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
Második : sajnálom amin átmentèl , ne hibaztasd magad szerintem nem ilyen helyzetben más is hasonlóan járt volna. Biztos vagyok benne hogy hogy egy egészséges boldog gyermeked van és csak ez számít
2020. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

2 hónapos a babám 1 hete tápszert kap csak mert teljesen elment a tejem

Nagyon sokat idegeskedtem mostanában...

Bár fel hívtam a gyerek orvost első nap amikor adtam neki pótlást azóta nem hívtam hogy csak tápszert kap jövő hónap 14.-en megyünk hozzá de félek hogy mit fog mondani hogy csak tápszert kap

Védőnő holnap jön.. Szerintetek ha azt mondom neki hogy elapadt tejem tápszert kap ennyi elég? Rohadtul elegem van a magyarázkodásbol hogy mit miért teszek...

2020. szept. 28. 14:31
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
3 hetesen kórházba került, az intenzíven meg sem simogathattam, nem hogy szoptassam... Odáig szoptattam, a testvéreit pedig kb egy éves korukig, ők sosem kaptak tápszert.
2020. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Elég lesz, nyugi. Kis jótanács a jövőre nézve, ha idegenek kérdezik, hogy szoptatsz-e, a férjem szavaival élve: “Mit magyarázkodsz, mondd azt, hogy igen és menjünk tovább”.
2020. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsónak!

Az ismerősöknek semmi köze ahhoz, hogy szoptatsz-e vagy sem, nem kell nekik magyarázkodni.

Az orvosnak, védőnőnek jelezd, de ennyi. Nekik se magyarázkodj és ha még is szólnak azért, amiért nem szoptatsz, engedd el a füled mellett.

Te érzed/te tudod, hogy mi a legjobb kettőtöknek.

2020. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ha éhes a baba akkor enni kell neki és kész

Ha még nincs tejem akkor nincs lehet éjjel nappal cicin a gyerek ha be se akarja már kapni mert az éhségtől ordít..

2020. szept. 28. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!