Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek milyen tápszert...

Szerintetek milyen tápszert lehet adni egy bukós nagyon hasfájós majdnem 2 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Előzmény:

Anyatejjel nem tudom sajnos etetni, rég nincs. Már az elején a tejnél is nagyon sokat bukott, a doki meg a védőnő szerint teljesen normális. Ha annyi mennyiséget eszik, ami a súlyához képest megfelelő, vagy kevesebbet kapott próbaként, akkor is nagyon-nagyon bukik órák elteltével is.

A védőnő szerint biztos nem reflux, ezért elvittük uh-ra és kiderült, hogy refluxos.

Nem tudom, hogy már ilyen pici korban örökölhető -e a hajlam, vagy csak még a záróizmok fejletlenek, de nekem refluxom és tejfehérje intoleranciám is van.

Beba optima HA start-ot kap, de nagyon fájt a hasa. A védőnő tanácsára kapott infacolt, de nem használt, és kiköpte, majd espumisannal és sab simplex-el is próbálkoztunk. Most jelenleg ismét espumisant és coliefet kap, de rohamszerűen fáj a hasa.

A sok bukás miatt próbáltuk ki a Milumil Ar-t, telibe megfogta a hasát, felesbe keverve már jobb volt a Bebával, de egy idő után nagyon nehezen ment a kakilás. Visszaálltunk a Beba HA starta. Kipróbáltuk a gaviscon szirupot refluxra, de semmit nem javított. Majd vettünk Beba HA AR-t, de ugyanúgy jön ki belőle, mint a HA start, és keverve is.

A doki és a védőnő szerint a Beba HA start-al etessük, de próbálkozni szeretnék hátha valamelyik beválik.

A Nestlé lactogen harmony, Beba HA sensitiv, vagy a Nutricia neocate lcp (aminósav alapú) tápszereken gondolkozom, hogy ki kéne próbálni. Jó lenne legalább vagy a bukást, vagy a rohamszerű hasfájást lecsökkenteni. Tudnátok valamit javasolni?



2020. nov. 16. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Millumil Pepti vagy Pregomin. Nekünk ez vált be. Az egyik gyerekem tejfehérje, a másik tejfehérje és tejcukor érzékeny.
2020. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is a Milumil Pregomin vált be, illetve az, hogy elhagytuk a mindenféle cseppeket, mert több kárt okozott, mint hasznot.


Babamasszázs vált be, illetve, ha nagyon-nagyon szeles volt, olykor szélcső.

2020. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A fiamnak a Novell Allernova vált be.Sűrűbb mint az alap tápszerek és tejfehérje mentes.Nem szűnt meg a bukás csak kb 1.5éves korára sajnos. De jobb volt egy fokkal mint amit az előtt próbáltunk.
2020. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne kisérletezz! Ha neked va tejfehérje allwrgia biztosan örökölte a hajlamot.


Menjetek el gyerek gasztroenterológiára, ott 90 % támogatásra javaslatra fog kapni célzott tápszert.

A HA-s tápszerek nem tejfehérje allergia ellen vannak.


Kisebbikem a Neocate tápszert kapta tejfehérjére. Egy éves kor felett nem akarta elfogadni a Neocate tejitalt helyette pregominra váltottunk. De azt se sokáig itta, így gyakorlatilag 1 éves kor felett kókusztejet kapott.

2020. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Off: uezzel kuzdok de anyatejes. Bukasra: mindent felpolcoltatok? Kisagy, babakocsi?

En a pelenkazon sem hagyom vizszintesben es eves utan min 1orat rajtunk log fuggolegesben, ez a resze javult.

2020. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Én a Beba HA Sensitive tápszert ajánlom, mi is ezt használtuk amikor a babámnak fájt a pocija. Espumisan csepekkel egészítettem ki.

A bukásra írass fel a háziorvossal Nutricia Nutrilon-t (nutriton).Tápszersűrítő, csökkenti a bukások számát, mi is ezt használjuk. A háziorvosunk és védőnőnk is azt mondta, hogy a bukások meg fognak szűnni 1 éves kor után. Az én babám is nagyon sokat bukott kb. fél éves koráig, azóta minimalizálódott ugyan, de még mindig van.Ha majd több szilárdabb ételt fog kapni, akkor kevesebb buki lesz.

A háziorvos azt mondta, hogy akkor kell ezzel a problémával komolyabban foglalkozni, ha a baba súlya nem gyarapszik.

2020. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 nem lett szekrekedese a babadnak a suritotol?
2020. nov. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lett! Minden nap volt/van leglább 1xszéklete. Anno én is féltem használni, h székrekedése lesz, fájni fog a pocija stb, de nem így lett. A Milumil Pregomin tápszer mellé használjuk jelenleg.

3 hónapos volt a kislányom amikor először kapta. (most 8 hónapos)

Próbáld ki először úgy, h csak feleannyi adagot teszel a tápszerbe az előírtnál, h meglásd hogy reagál rá a babád.

2020. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Beba Ha Sensitive-hez pl. nem használtam anno a sűrítőt, de attól a tápszertől csak 2-3 naponta volt széklete a babának.
2020. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Koszi, szoptatom, nekem a jarhato ut az a kiskanallal minden szopi elott lenne, de ugy olvasom h gyerekdoki irja fel. O egyelore csak a Gaviscont ajanlotta es csak szoba kerult a surites.
2020. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!