Mit csináljak másképp?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már teljesen tanácstalan vagyok.

13hónaposom még igényli a tápszert és adom is neki.

Itt kezdődik a bökkenő..igazoltan orvos által tejfehérje allergiás(most voltunk a visszaterhelésen).

3hónapos kora óta szigorú tejmentes diétán van.

A tej mellet diétázik még tojásra,gluténra,és szójára is.

Kapja is a neki való tápszert,ami drága és nagy támogatással jár.

Csak a gyerekorvos nem akarja már felírni mert sok a havi tápszer fogyasztása a gyerkőcnek.

Eszik mást is természetesen,de nagyon lassan haladunk vele.

A darabosakat nem eszi,fullákol tőle még mindig.

Próbálkozom minden nap,nem adom fel.

Pürésítem is neki ha végképp nem eszi meg..

Próbáltam a neki való tejet és abból a kakaó hátha..

Elutasítja,nem issza meg.

Megvan a szakvéleménye,kóddal együtt.

Tudom,hogy többet kéne ennie mást már hisz elmúlt 1éves..

Nem akar,hiába erőltetem

Azt meg nem szeretném,hogy az erőltetés miatt az evést utálja meg.

Mit tanácsoltok,mit próbáljak még meg?


2020. dec. 12. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor az elég sok tápszer lehet. Nekem másfél éves és még kéri a tápszert, de sose volt olyan, hogy a doki nem tudta volna felírni. A rendszer egy bizonyos mennyiség felett nem engedt többet felírni az adott hónapba. Ez nem doki függő, hanem rendszer szinten van így.

Én azt csinálnám, hogy elöször mindig rendes étel, és utána fél egy órával tápszer, nem egyből. Ha egyből kapja utána a tápszert azért nem fog enni, mert tudja, hogy kapni fog. Illetve így hogy ilyen keveset eszik 5x-6x etetném egy nap kevesebbel. Lehet hogy kevesebbet, de kevesebbet többször. Azt nem tudom hogy kínálod egy más folyadékkal, vagy nálatok a víz is tápszer.

2020. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon szabad orvos választás van. Ha ezzel nem boldogulást, keress másikat, aki felírja. Nyilván folyamatosan próbálkozz az ételekkel de ezt nem lehet erőltetni. Egyszer csak meg fogja enni. Addig adj neki tapszert és irasd fel mert tudom hogy mocsok drága amúgy.
2020. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja 1 en így értelmeztem, hogy egyáltalán nem akarja már felírni. 🤔
2020. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a szakorvossal feliratni. Az én gyerekem két éves koráig volt így a tápszerrel, mást nemigen evett. Egyszer a boltban nem volt olyan, amit addig evett, hoztam másikat. Az nem ízlett, nem volt hajlandó megenni. Azóta eszik normális kaját rendesen.
2020. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Felírja,csak szerinte sok a havi dobozszám..

Vizet is kap inni el is fogadja.. itt az étel amivel küzdés van.

A gasztros doki tanácsa is,hogy lassan de elfogja fogadni a rendes ételt is,csak próbálkozni kell vele.

Igen a gyerekorvos is ezt mondta,hogy meg van a havi keret és már nagy a gyerkőc ennyi dobozhoz havonta.

Értem én csak arra a kérdésre,hogy akkor mit egyen,hogyan csináljam nem tud érdemben segíteni.

Annyi volt a válasz,hogy vannak tej és minden mentes ételek amiket ehet..

2020. dec. 12. 11:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg hogy írja fel a max dobozsszamot azt kész. Ha nem elég meg mindig tudsz venni teljes áron. En ezen nem stresszelnek a helyedben. Lehet hogy már 3 hónap múlva enni fog mindent. Általában egyik napról a másikra szoktak elkezdeni.
2020. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most a napi többször kevesebbet elven vagyok..

Sose volt nagy étkű,tápszer is a 150ml ennél több nem kell neki..

6hós koráig a 90mlt igényelte csak,utána jött a 120ml..

Refluxos is az is nehezíti a dolgokat..

Van már egy nagyobb gyerkőc is,vele nem volt ilyen..ezért is vagyok tanácstalan,hogy mit rontok el a kicsinél :(

2020. dec. 12. 11:24
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak teljes áron a 400grammos doboz 10ezer ft..
2020. dec. 12. 11:24
 9/14 A kérdező kommentje:

Azt is kérdeztem,hogy mennyi a max dobozszám .. a válasz gyerek függő

Ezzel sem segített ki nagyon a doki.. a gyerekitalt sem akarja kiírni .ami teljes áron 13ezer ft a 400grammos doboz

Azért kértem a gyerekitalt mert ez a tápszer 0-12hó korig van,és valószínű ehhez már nagyobb 13 hónaposan.

A gyerekital viszont 12hó felett van már..gondoltam megpróbáljuk azt hátha..

Igazából már orvos váltáson gondolkozom nagyon

2020. dec. 12. 11:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Gyerekitalra külön ajánlás kell, most voltunk gasztrosnál.
2020. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!