Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hogy kéne csinálni...

Szerintetek hogy kéne csinálni? Mit csináljak másképp a baba nappali altatásával kapcsolatban? (Ld. Lent)

Figyelt kérdés

A 4 hónapos kisbaba kb másfél óra ébrenlét után elkezd nyűglődni és a fáradtság jeleit mutatni de ha beteszem a kiságyba akkor, tehát az első jelekre, még egészen biztosan nem fog aludni. És van, hogy még egy órával később is egészen nehezen alszik el. Eddig csak betettem és aludt. Most mindig van valami nehézség.

Szóval nem tudom mi a baj. Mert ha rögtön letenném, amit ugye mondanak, hogy az első jelre, mert túl fáradt lesz, akkor sem megy (sőt, akkor midnig ki kell vennem végül a kiságyból) de ha meg még várakozunk félek hogy az a baj. Már kb nem merem betenni az ágyba, mert nem akarom hogy ez legyen a bevett szokás hogy minden alkalommal 4x kiveszem mielőtt elalszik. Nem tudom mit kéne másképp csinálni.

Most mondjuk arra is gondoltam hirtelen hogy lehet hogy csak ennyire elunja magát másfél óra után és azért nyűglődik, vagy a fogjövése miatt. (De ha az utóbbi, akkor másfél órán át miért nem zavarja és aztán meg miért igen ennyire? Ha meg unatkozna akkor miért nem nyugszik meg rögtön ha foglalkozunk vele.)

Bocsánat, biztos nem is lehet erre válaszolni rendesen. Tapasztalt valaki hasonlót?


2015. nov. 21. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Hányszor alszik amúgy napközben?

Az én kislányom 4 hónapos korában már csak kétszer aludt, közte fent volt, és ha unta magát hangosan nyűglődött, szóval vele elég sokat kellett foglalkozni, és nem csak egy helyben, hanem jönni-menni. És ebben a korban nekem már altatni kellett őt, azaz éneklős ringatással aludt el. Nálunk nem működött a leteszem, aztán elmolyol és elalszik üzemmód... :)

2015. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát vagy alszik 3 nagyot vagy 2 nagy 2 kicsi, vagy ilyesmi. attól is függ, hogy tud-e jót aludni vagy megzavarja valami. szóval alapvetően szerintem 3x alszik. de elég változó, nem iazán van kialakult napirend.

viszont eddig másfél órát tudott ébren lenni egyben és most már 2nél hamarabb nem tudom letenni. biztos velem van a gond, de mindig azt hiszem hogy álmos. mondjuk aztán meg valóban átesik a ló túloldalára egy idő után. csak nem tudom hogy hol van a határ sajnos.


nem tudom hogy az jó megoldás-e ha igenis megvárom amig nagyon álmos. igaz az hogy nem jó ha túlfárad?

2015. nov. 21. 15:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom javasolni, hogy próbáld ki. Tény, hogy általában a túlpörgött gyerek nehezebben tud elaludni, de minden gyerek más, ki kell tapasztalni, Nála hogy van. Egyszer-kétszer ne rakd le az első jelre, hanem csak később, és nézd meg, mi történik.
2015. nov. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

jójó

de amúgy mi az hogy túlpörög? hogy néz ki a fáradtságtól túlpörgött baba?

2015. nov. 21. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:
A túlpörgött gyerek általában látszólag remekül szórakozik, élénkebb mint szokott, ámde közben nyűgös és könnyebben sírva fakad, kétségbe esik. Kisbabáknál az is előfordul, hogy egyszerűen már annyira nyűgös a fáradtságtól, hogy azért nem tud elaludni.
2015. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!