Váltsak este tápszerre?

Figyelt kérdés

8 hónapos babám napközben nagyon keveset szopizik, csak elalváshoz.

Az elalvások borzasztóak, talán a délelőtti a legkönnyebb, aztán a délutáni olyan hogy altatom 45 percig, majd alszik 20 percet.

Végül az esti altatás na az az igazán probléma. Tegnap majdnem 2 óráig játszottuk a cici-ringat-lerak-sírás-felvesz-bukik-ringat-cici műsort mire végre be tudtam rakni a kiságyba, de éjjel is ébred 3 óránként.

Arra gondoltam, nem elég már neki a tejem, lehetséges?

Érdemes kipróbálni estére a tápszert? Este 6-fél7 körül még eszik egy főzeléket vagy tejpépet, de úgy látszik nem elég neki.

Fáradtnak látom, de egyszerűen nem alszik el. Van hogy szopi után még felélénkül, énekelget, vergődik.

Továbbá nagyon fáj a hátam-derekam ezekben az altatásokban, órákig szopizásokban, hogyan tudnám megtanítani az egyedüli elalvást?


Kérlek olyanokat ne írjatok, hogy szaporítsam a tejet, mert már nagyon belefáradtam.


Szopik éjjelre és napközbeni altatáshoz megmaradnának.


2021. jan. 3. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Én kipróbáltam ilyen helyzetben a tápszert, pont ennyi idős volt, azóta 12 órát alszik egy huzamban és egyszer sem kelt fel éjjel.
2021. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem mindig ilyen könnyű, az én lányom kiköpi a tápszert, marad az egy órás cici-majdnemalvás-sírás-cici. 🤦‍♀️
2021. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, de egyáltalán nem biztos hogy megoldja a gondot.

Én kipróbáltam, ugyanúgy ébredt.

2021. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem elég a tejed, akkor kell a tápszer.

Ha elég a tej, akkor nem érdemes váltani, a tápszerben sincs altató.

2021. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Szia. Bár az én babám alapból tápszeres meg mégcsak 3,5 honapos. Eddig en is orakig altattam mert sokadjára is felkelt mire leraktam bármilyen óvatosan is. Na most már 1 hete nem altatgatom. Vettem neki egy zenélő világító macit es az elaltatja meg cumi.
2021. jan. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!