Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Cumisüvegből való etetés...

Cumisüvegből való etetés testközelből, ölelés helyettesíti a szoptatást?

Figyelt kérdés

Ha én akár tápszert, akár lefejt anyatejet adok cumisüvegből, attól még meg lesz a kötődés meg ilyenek, amiket a szoptatáshoz társítunk, amúgy?

Szóval ez helyettesíti azt az élményt?


2021. jan. 18. 14:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Én is paráztam rajta, de nagy hülyeség, teljesen mindegy a babának hogyan eteted.
2021. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

10 mondjuk pont aki ezt írta, nem valószínű, hogy undorodik tőle, mivel leírta, hogy szoptatta az egyik gyerekét... az a baj, hogy a szoptatás is olyan szinten van már túltolva, hogy bosszantó. Jó meg hasznos dolog, de nem váltja meg senki a világot, aki szoptat.

És akkor kitalálják ezeket a dolgokat, hogy “jobban kötődik”, ami vagy igaz, vagy nem, mert objektíven nem lehet mérni mivel nem tudod ugyanazt a gyereket és anyát mérni úgy hogy szopik és úgy hogy nem, amúgy meg elég nagy egyedi eltérések vannak. Pl barátnőm szoptatott kislánya egyáltalán nem bújós, nem ad puszit és tok elvan az anyja nélkül, ami önmagában semmit se jelent. Ettől ő még kötődik az anyjához. Szoval hogy is méred ezt objektíven? Sehogy. És akkor megjelenik egy “tanulmány” ami nem igazán komolyan vehető, és a szoptatók lángoló pallosként cipelik maguk előtt az eredeti “tanulmányt” is már jól elferdítve. Aminek az a vége, hogy hovatovább már ott tartanak néhányan, hogy akit nem szoptatnak az kevésbé fogja szeretni az anyját 🤦🏼‍♂️ És akkor ezen szélsőségek szülik a “csöcsös” beszolasokat.

2021. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. jan. 18. 16:41
 14/18 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert én szeretném pontosan tudni, hogy mennyit eszik.

Cumisüvegben látom hány ml.

Tudom, hogy ez hülyeség, emiatt nem szoptatni, de én csak így tudok nyugodt lenni.

Ezért lefejve, üvegből adnám.

2021. jan. 18. 20:42
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Én igény szerint szoptatom a babámat, 11 hónapos. Tudod, hogy kihez megy először puszit adni, és odabújni? Az apjához... 🤣

Plusz kb 4 hónapos kora óta nem bújik hozzám szopi közben, neki csak étkezés, nem gondolnám, hogy ha ez nem lenne, kevésbé szeretne.

2021. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. Megértelek, mert én is fejős anya voltam. De! Ez sokkal macerásabb út. Rengeteg időt elvisz és hamarabb el fog apadni a tejed valószínű. Nekem 3 hónapig volt, de már ekkor is pótolni kellett. (Bár eleve meg sem indult igazán, az is igaz) Csak azért mondom, hogy ezt is vedd számításba. Barátnőm is fej, neki nem tud a fia szopni, az állkapcsa “elnyomodott” az anyaméhben de neki pl van bőven teje, szóval semmi se törvényszerű , de ezzel is kalkulálj azért. Meg tényleg eszement egy macera. Nekem “agybajom”, hogy irtozom a szoptatás gondolatától. Próbáltuk amúgy, de a gondolatra is feláll a szőr a hátamon így meg nyilván nem működött. Szoval maradt a fejés. Ha csak ennyi lett volna a gond, hogy látni akarom, mennyit evett, elengedtem volna. Arra a mérleg még mindig egyszerűbb megoldás. 🙂 de persze a te döntésed 100%-ig.
2021. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
De érdekes ez, hogy látni akarod, hány ml. Tulajdonképpen teljesen érthető. Én szoptatom a babámat és fogalmam sincs, hány ml vagy grammot szopik, engem meg ezért néznek hülyének 😆 nyugi, aki be akar szólni, az meg fogja találni, hogy mi miatt szóljon be, de a babádat nem fogja érdekelni, csak, hogy te legyél a közelében. Cumisból etetve is nagyszerű kapcsolatot fogtok tudni kialakítani, nem ezen múlik! Jó babázást! 😊
2021. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és, hogy megértőek vagytok.
2021. jan. 18. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!