Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van ISZT baba? Vagy a tápit...

Van ISZT baba? Vagy a tápit mindig mérni kell és időre adni?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2021. jan. 19. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szívbetegség miatt lett tápszeres az egyik lányom, addig igény szerint szopizott, míg rosszul nem lett. Ő nagyon keveseket evett egyszerre, szondázni is kellett az elején, azt mondták a nővérek és az orvosok is, hogy akkor egyen, amikor akar és annyit, amennyit tud.


Ha egy szívbeteg, gyógyszeres babának lehet, egy egészsègesnek biztosan. 😊

2021. jan. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem felesleges, jó volt neki 3 óránként, ha 2 és fél óra után kért, persze adtam, de nem fog fél óránként kérni, a tápszer jobban eltelíti, mint az anyatej.
2021. jan. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Elejétől igény szerint etettem a tápszeres fiam. Sosem érdekelt, ha valaki mást mond.
2021. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igèny szerint etettem tàpszeresen. Sokszor szòltak be, kòrhàzban is. De ezt làttam jònak :)
2021. jan. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van, igény szerint ment nálunk is. Pár naposan 2 és fél óránként evett. Nagy baba volt, most hagytam volna sírni még fél órát? Semmi baja nem volt soha. Nekem se mondja meg senki, mikor lehetek éhes, akkor a baba is el tudja dönteni.
2021. jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Persze hogy lehet a tápszert is igény szerint. A mennyiségét és a gyakoriságát is.
2021. jan. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem hízik el? Nem lesz nagyon hurkás, pufi?

Állítólag a tápszer tartalmasabb, laktatóbb, mint az anyatej, ezért vagy kevesebbet kell adni 1xre, vagy több órát kell várni két etetés között.

Nyilván a baba el tudja dönteni, hogy mennyi kell neki, meg a mozgásfejlődési, nagyobb növési időszakoknál úgy is eltűnik a babaháj, de azért aggódom.

Könnyebben eszik üvegből, gondolom könnyebben túl is eszi magát.

2021. jan. 20. 09:04
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Azon aggódsz, hogy elhízott lesz a babád? Ezért éheztetnéd? Ne már..
2021. jan. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejeseknél sokkal több az elhízott, csak nekik elnézik.
2021. jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem így kell csinálni, hanem így fogja kérni. Vagy legalábbis sokkal kisebb eltérések lesznek, mint amit most elképzelsz. Tehát nem fog óránként enni és nem fog sokkal többet enni, mint az ajánlott, ami a dobozra van írva. Nyilván ha két és fél óra, vagy három és fél óra múlva kéri az teljesen belefér és én ezt nem is hívnám igény szerinti táplálásnak, vagy ha, plusz 30 ml-t kér hozzá, mindig adtam, sosem éhezett, de az iszsz szoptatás (amennyit én láttam belőle) negyedóra, féloránként mellre teszik ha kéri, ilyen a tápszernél nincs.
2021. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!