Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszerrel táplált babáknak...

A tápszerrel táplált babáknak rendszeresen és könnyebben van székletük?

Figyelt kérdés

Az 5,5 hós igény szerint szoptatott kisbabám csak és kizárólag glicerines kúppal tud kakilni :( óriási erőlködés szinte minden cicizésnél van. Próbáltunk mindenféle cseppet, adamo hintat, hordozást, ettem tejjel meggyet, savanyú levest, szilvát stb. Semmi nem segít. Elkezdtem a ht-t, (alma,barack, esesburgonya, répa), hogy hátha az beindítja nála,a barack jött be még eddig ízre, de a kaki gondom ez sem javított.Volt vizelet vizsgálata, széklet tenyésztés, negatív mindkettő. Nem tej fehérje allergiás. (Először a doki arra gondolt)

A vedőnéni azt javasolta váltsak teljesen tápszerre, mert arra, ha rááll a szervezete akkor lesz normálisan széklet. Ez valóban így van? Volt valaki hasonló helyzetben?

Köszönöm a tanácsokat!



2021. jún. 19. 08:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyerek. A glicerinhez hozzá lehet szokni, hiába az ellenkező marketing.

Miért vegzáljátok azt a gyereket?

Anyatejesnél 5-7 napig is normális, ha nem kakil.

Egyébként nem, a tápszer nem így működik. Sok esetben az a székrekedés forrása, akkor váltani kell, keresni a megfelelőt.

Amúgy meg: a folyadékfogyasztásra ügyelj. Hozzátápláltnál már nagyon fontos hogy elegendő vizet igyon.

2021. jún. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
A lányom születése óta tápszeres. Egy-két alkalom volt, hogy 2 napig nem kakilt azt leszámítva szinte minden nap/ minden másnap volt széklet.
2021. jún. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd el a glicerines kúpot. Meg kell tanulnia a hasprést.
2021. jún. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves első, igen szegény gyerek mert erőlködik. Nem adtam neki napi szinten kúpot, 2x kapott, azért mert egész nap sírt, hát kövezzetek meg, ha ezért sz*r anya vagyok 🤷🏻‍♀️

Kap babavizet pluszban természetesen.

2021. jún. 19. 09:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2* kapott kúpot akkor miért azt írod hogy csak és kizárólag azzal kakil?Hisz nyilván nem.A hozzátáplálas is okozhat emésztési gondokat az elején, akkor is ha amúgy hashajtó, székletlazító hatása van az adott gyümölcsnek, zöldségnek.Én biztos nem valtanék tapszerre.Lanyom tapszeres volt és kaja szempontjából borzalmasan sokat szenvedett.
2021. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk az alma, sárgarépa szorulast okozott. Amúgy mikor megszokta a gyomra, és a belei hogy mást is kap tejen, kívül, rendeződött a szekletproblema. Olyan 10 honaposan.
2021. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azért csak és kizárólag mert mikor legelőször kapta a kupot elotte 2 hétig csak erőlködött, szenvedett. A doki mondta h adjak neki most az egyszer egy felet. Ekkor tudott kakilni. Eltelt újabb 2het és semmi csak a szenvedés, akkor kapott újabb fel kupot, az segitett. Most a 10. napnál tartunk ismét… nem szeretnék neki újabbat adni hidd el, de azt is meg lehet érteni hogy bármire képes lennék csak neki jó legyen! Ha lehetne szenvednék én helyette 🤷🏻‍♀️

Egyébként nem eszik meg olyan mennyiségeket hogy jelentős lenne, 3-4 kanál, egyedul a barackbol evett többet

Köszönöm szépen a válaszokat!

2021. jún. 19. 10:13
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Szélcső? Kúp helyett? Nem a tejjel van amúgy a baj. Nem tudja még összehangolni az izmokat. Ha a táplálék miatt lenne akkor kemény lenne mint a kő. Ezt se tápszerrel se hozzátáplálással nem oldod meg. A kúp is tök felesleges
2021. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Most úgysem fogsz tudni mit csinálni,be kell majd adnod a kúpot, utánna esetleg érdemes székletlazító után nézni és ha nincs 3-4 napig kaka, akkor elkezdeni adni neki míg lesz.

Mi változott az eddigi dolgokhoz képest,amitől a széklet ennyire eltolódott.Erdemes végiggondolni.

2021. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát nekem pont tápszeres ismerős mondta hogy rettenetes szorulása volt a babájának. És ahogy mondták kő kemény volt
2021. jún. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!