Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A már elkészített tápszer...

Egy Édesapa kérdése:

A már elkészített tápszer szobahőmérsékleten (26-28 fokon) meddig tartható és fogyasztható újra, ha a baba nem eszi meg egyszerre? (leteszi maga mellé, később újra magához veszi) És milyen rendszerességgel kell kifőzni a tápszeres cumisüvegeket?

Figyelt kérdés

A válaszokat előre is köszönöm! Lehet akár negatív válasz is, abból is tanulunk!

"Egy Édesapa"



2015. ápr. 28. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem anno a kórházban azt mondták a csecsemősök, hogy a következő etetésig, vagyis 3-4 órát kibír a tápszer szobahőmérsékleten.


Kifőzni, sterilizálni a cuccokat én csak hetente 3szor szoktam, a védőnő szerint felesleges gyakrabban. /Persze használat után minden alkalommal alaposan el kell azért mosni. :)/

2015. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Általában max 2 órát szoktak javasolni. Én már ezután biztos nem adnám neki oda. Mi (szerencsére nem gyakran van), de ha nem issza meg azonnal, inkább kiöntöm és csinálok neki frisset.

Fertőtlenítés: első fiamnál, hetente biztos fertőtlenítettem elektromos sterilizálóval, most a második fiamnál (jelenleg 7 hónapos) 2x volt fertőtlenítve így. Van kifejezetten babamosogatószerem, ezzel elmosom és utána fertőtlenítő folyadékban átöblítem majd sima vízzel leöblítem és kész. Szóval a lényeg, ha nem szenved valami különleges betegségben a baba, ami miatt indokolt a fertőtlenítés akkor nem kell gyakran.

2015. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ritkán fordul elő ilyesmi, de max 2 órán belül használom fel ilyenkor.

Nekünk mam cumisüvegünk van, ami mikróban sterilizálható, én minden mosogatás után bedobom a mikróba. Néhány hetente pedig sterilizáló folyadékba is beteszem (most hat hónapos a gyerek).

2015. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nálunk régebben sokszor volt hogy legalább a felét meghagyta. én kb fél óra után, annyi idő alatt kihül a tápszer, betettem a hűttőbe, és úgy a következő etetésre adtam neki. de hogy bent hagynám neki a szobába azt nem csinálnám, ki tudja mennyi idő múlva találja meg. pl a piszkos cumisüveget van hogy 3-4 óra múlva mosom el és bizony akkor már büdi tápszer illata van.

sterilizálni 2-3 hetente szoktam, szintén mamos önsterilizálo üvegünk van. de alaposan, szétszedve jó meleg vízben mosom el. 9 hós a fiam, egyszer sem volt baj belőle, hasfájás, hasmenés vagy hasonló.

2015. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
maximum 2 óra van a dobozokra írva,szerintem jó betartani,csak tejalapú. (ugye a melegben könnyebben szaporodnak a baktériumok,tejes dologba meg főleg) a kifőzés meg attól függmennyi idős. ha még újszülött,akkor minden használat után. ha később nem akarod mindig kifőzni,akkor figyelj rá,hogy egyből mosd el, ne álljon benne maradék mert a mososgatás nem fogja fertőtleníteni. nekem 8 hónapos,de még mindig fertőtlenítek mindent (cumisüveget,mellszívót,mellszívópalackokat) de én mikrós sterilzálót használok,amit csak bedobok a mikróba és 5 perc múlva kész is. meg 6 üveg/palack fér bele egyszerre,ha több cumisöveg van,,így mondjuk napi 1-2x 5 perc alatt meg is van. ha csak kifőzném,és nem lenne mellszívó (ugye a steril tejtárolás miatt írom) akkor ennyi idősnek már ritkábban csinálnám.
2015. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Maximum 20 perc, de igazából ez is arra van szánva, míg előkészíti az ember a babát és a baba megissza a tápszerét. Tilos újból adni neki abból, mert nagyon beteg lehet tőle. A tápszer nem anyatej. Szagold meg, hogy milyen büdös és nyákos lesz a megmaradt tej rövid időn belül. Ha nem tud eleget inni egyszerre, készíts kevesebbet és frissen újat. A tápszert MINDIG frissen kell készíteni és adni. Legyen forró forralt víz készenlétben, akár termoszban és babavíz/hideg forralt víz, így szükség esetén pillanatok alatt tudsz friss tápszert készíteni. Az üvegeket minden alkalommal ki kell főzni, ez van. A gyerekéért kibírja az ember. Én a maradékot vagy megittam vagy a kávémba tettem. Vitamin van benne, olcsóbb, mint a tej, ha kiszámoljuk :)
2015. ápr. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek!
2015. máj. 4. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!