Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Akiknek baba korban derült ki...

Akiknek baba korban derült ki hogy a babàjuk tejfehérje allergiás (nem laktóz érzékeny)mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés

Hány hónaposan derült ki mik voltak a tünetek? Olyan pici babàk érdekelnek akik vagy anyatejet vagy tápszert kapnak.

Az én babám mindkettőt kap most 3.5 hónapos a gondunk 1-1.5 hónapja kezdődött mikor pótolnom kellett tápszerrel. Kapott beba HA tapszert fokozatosan lettek tünetei egyre több bélgáz vizes szèklet aztan a híg széklet megszünt de 80-90% ban anyatejes. Nem ettem tejterméket semmit olyan 6-7 hetes koraig aztan nem bírtam már ettem minden félét közben kapta a tapszert is esténként, egyre többet kutyorgott a hasa a kiságy felett tisztan hallottam és rengeteget szellent ami most már folyton felkelti már éjszaka is 1-2 óránként kel fel rá iszonyat mennyiségű gáz van a beleiben felborult az alvasunk is miatta amugy egy jó alvó baba, napi kb 100-160 ml tapszert kap csak de ettől is alig van napi egy kaki. Elkezdtem 1 hete teljesen tejmentesen enni és szóltam az orvosnak is másodszorra felírt másik tápszert milumil komfort, de ez se hozta még meg a változást igaz még csak 3 szor kapta, 1 honapja lett rajta a cicijén ekcéma folt hiaba kenegettem nem javul és már lett 3-4 folt a hátát 2 a karján a térdhajlatába és a kukiján... ez miatt holnap megyek az orvoshoz... végre sikerült annyi tejet kifejnem és termelődött is annyi hogy ki tudtam próbálni hogy 2 napig nem kap tápszert 1. nap már jobb volt a helyzet fele annyit pukizott sőt... masnap meg ennél is jobb végre aludt nyugodtan alig távozott 2-3 puki... nem fortyogott a hasa!

Úgy gondolom esetleg a tápszer lesz a gond hogy tehéntej van benne ezért lennék kíváncsi kinek mik voltak a tünetei. És feltűnően büdit pukizik szegénykém, őt is zavarja a sok levegő és én is sokszor alig alszom éjjel mert folyton felkel..


2021. szept. 12. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A lányom ilyen, én semmilyen tejterméket nem fogyasztok azóta. Meg lehet állni, ha így jól van a baba. Fájt a hasa, hasmenés és átsírt éjszakák voltak rövid ideig, utana álltam át tekmen diétára. tes
2021. szept. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ment a hasa,végül már vér volt benne.Megilyedtünk,fel hívtam a dokit,ő mondta,hogy tejfehérje allergiás.Persze már csak a covid létezik,be sem hívtak,hogy kivizsgálják.Ez volt 6 hónapos korában.Akkor átváltottunk tej mentes tápszerre,azóta azt issza.Két éves lesz decemberbe,már kakaót is iszik,meg mindent eszik.Nincs baja.Mondta a doki,hogy valószínű kinőtte.
2021. szept. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon csúnyán kisebesedett az arca. Hasfájás, zöld híg hasmenés.
2021. szept. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugtalan volt ejszaka.

Kipirosodott az arca, sok szeklete volt.

2022. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!