Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan tápláltad a babádat 6...

Hogyan tápláltad a babádat 6 hós koráig?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok az arányokra, mert az én babám 5 hós múlt, és azt mondta a védőnő, hogy nagyon ritka, hogy ilyenkor még mindig csak szopizik a baba. (Tehát nincs tápszer.)Ezen meglepődtem.

A hozzátáplálás más téma.🙂


2021. szept. 29. 18:00
A kérdező szavazást indított:
Csak szopizott
Tápszeres volt
Vegyes
63 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben egyáltalán nem ritka,de ő biztosan több babát lát mint én.Ha van tejed,annak akkor örülj.
2021. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem vegyesen táplált volt.

A nagyobbik 4 hónaposan lett full tápszeres.

A kisebbiknél pedig csak 7-8 hónapos korában tudtuk elhagyni a tápszerpótlást, amikor már hozzátáplált volt. Onnantól még 3 éves koráig szopizott amellett, hogy 1 évesen már mindent evett (darabosan).

2021. szept. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 6 hós koráig csak anyatejes volt. Ekkor kezdtük a ht-t. Sosem kapott tápszert.

Az ikrek kezdettől fogva tápszeresek voltak (3 hétig 1-1 étkezésre kaptak lefejt tejet)

2021. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tápszerrel (terhesség alatt lett melanomám és kemo kellett)


Apropó szoptatás, hova lett a randizós anyuka kérdése?

2021. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első már az első naptól tápszert is kapott, a 2. fél éves koráig csak anyatejet (ő majdnem 3 éves volt mire leszokott a mellről) és vizet.

A hozzátáplálást mindkettőnél fél éves korukban kezdtük

2021. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2 évig szoptattam a lányom. Nem kapott se tápszert, se tejitalt, se tejpépet (azt 2x kóstolta, de kihányta mindkétszer, úgyhogy hagytam a fenébe).

Szerencsére rengeteg tejem volt.

A hozzátáplálással szépen lassan haladtunk. Nagyon lassan. De jó evő lett, eszik mindent.

2021. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 5 hónaposan kezdtem el hozzátáplálni a csak anyatejes kisfiam, 6 hónapig azért nem akartam várni.


De azt látom a környezetemben, hogy még én is tiszta extrém vagyok ezzel, mindenki elkezdi már 4-4,5 hónaposan vagy hamarabb.


Ezt a 4 hónapot én nagyon korainak tartom :/

2021. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos koráig a fiam még vizet sem kapott, csak anyatejet.
2021. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 anyatejes volt, 1 betegség miatt tápszeres. Az anyatejesek sosem kaptak tápszert.
2021. szept. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eleinte anyatej, aztán tápszer, nem tudtam szoptatni.


Egyébként a védőnek igaza van, statisztikák szerint 90% szoptatással kezd, a negyedik hónapra már csak a harmada-fele szoptat. Igaza még így is sokkal többen, mint nagyon sok nyugati országban, ahol már a hatodik héten nem szoptat a nők 80% (pl UK).

2021. szept. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!