Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen tápszert adjak a 11...

Milyen tápszert adjak a 11 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos koráig anyatejes volt, majd váltanunk kellett tápszerre (eü probléma). A Beba optipro 2-t kapja, reggel 150ml, napkozben kb 300ml, este 180 ml, éjszaka 2x 90ml. Viszont nagyon nehezen van széklete, csak Laveolaccal, de azzal is 3-4 naponta és sírva kakil. A védőnő azt javasolta adjak neki kevesebb tápszert, éjszakai is ha felkel vizet kapjon. Eddig ez jól is működik, de napkozben tápival alszik el. Akármennyire eszik kell neki.

Véleményetek szerint már ezt az egy hónapot húzzuk ki ezzel a tapival és kapjon utána tej italt ha 1 éves lesz? Vagy váltsak tápszert? Én a Beba Sensiduora gondoltam, arról olvastam h jó székrekedésre, viszont az nem 2-es, nem tudom elég lenne-e neki?! Egyébként szinte már mindent megeszik.

Köszönöm szépen!



2021. dec. 7. 05:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt sose a védőnővel beszéltem meg, hanem a gyerekorvossal. Nem ő írja fel nektek?

Nekem például tejfehérje allergiás az összes gyerekem, van aki laktóz is közülük. A doki javaslatára váltogattuk a tápszert, amíg meg nem találtuk az optimálisat. Plusz úgy sokkal olcsóbb.

2021. dec. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem írja fel, elvileg 6 ho után nem lehet?! De nem vagyok benne jártas, nem tudom. Csak ajánlotta a bebát, ami eddig be is vált. Pár hete van ez a problémánk.
2021. dec. 7. 05:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogy nem lehet. Olyan van hogy a tápszertől függően váltani kell.

Pl:

A lányom Peptit kapott 6 hós koráig. Utána Pepti 2-t, majd 1 évesen a gasztroenterológus felírta neki a Neocatet.

2021. dec. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lányom két éves és tápi függő.Neki nem kellett a tejital,nem itta meg.Szóval hiába vannak tervek,nem biztos h.elfogadja.Mi tápazer váltásnál is megszenvedtünk.Most kezdi már nem kérni,inkább kakaó.Sajnos mindegyik tápi hasfogó,kivéve ami direkt székrekedésre van,nekünk az annyira bevált,hogy minden nap kakilt tőle.Viszint az tejalapu és olyan hasmenése lett,hogy véres volt a széklete.Azt mondták tejérzékeny.Akkor megint a milumil peptit írták fel.Mondjuk ekkor még csak fél éves volt.Amikor már mindent evett,nem okozott gondott a tápszer.Olyan dolgokat kell adni neki,ami fel lazítja a székletét.
2021. dec. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!