Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hány ml szoktak megenni a 2...

Hány ml szoktak megenni a 2 hónapos körüli kisbabák és hányszor egy nap?

Figyelt kérdés
A kisfiam 7 hetes, szoptatom is és tápszert is kap délután és este. A tápszer dobozán írja hogy 120-150 ml kell egyen 5× egy nap viszont ő sosem eszik ennyit van, hogy 60-100 mlvel elvan, szopizni nem tudom mennyit szokott de kb 5× szopizik és 2× kap tápszert de nem eszik sosem csak 5× 150 ml hanem össze vissza. Rendben van ez így ?
2021. dec. 13. 16:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Ti anyukák betartjátok vagy ahogy a baba kívánja úgy etetitek tápszeres táplálásnál?
2021. dec. 13. 16:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen betartottam. És az en fiam se ette meg sose a kötelezőt. Nem is volt mondjuk sosem az elvárt sulyan, de kóros sem volt.
2021. dec. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 7 hetes, ő teljesen tápszeres. Igény szerint etetem, de már kezd kialakulni egy kis rendszer. Kb 7szer eszik 90-140 ml-es adagokat. Nem tudnám a dobozon szereplő mennyiségeket beletömni, ha éhes eszik, nem éheztetem és nem erőltetek bele sokat, ha épp nem kell neki annyi. A tápszert is lehet igény szerint adni. Az csak egy iránymutató ami a dobozon szerepel.

Testsúlykilogrammonként min 120 ml, max 150 ml kellene egy nap megennie, de ez is csak iránymutatás. És hogy ez napi 5 vagy napi 10 étkezés, az a babán múlik.

2021. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ő például elálmosodik és már nem eszik többet hanem büfizik és már alszik is, nem is lehet már a szájába se tenni a cumit.
2021. dec. 13. 20:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert csecsemő, mondjuk én is elálmosodok kaja után sokszor.
2022. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, azóta 3 hónapos lett, telljesen tápszeres 120 eszik kb 5-6 × azután alszik. Beállt egy rend az evésben is. Köszi a válaszod.
2022. jan. 24. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!