Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért öklendezik amikor...

Miért öklendezik amikor meglátja a kaját?

Figyelt kérdés
3 hetes kora óta nehezen eszik a babám. Elvileg velem is voltak ilyen gondok, most 1 éves lesz, és még mindig van, hogy küzdünk, néha iszik még táoszert, és amikor keverem be és az ölembe van akkor van hogy öklendezik, utána figyelemeltereléssel megissza végül. De van hogy oda jön mintha kérne a kekszemből ott áll meglátja és öklendezik, szóval bármivel képes ezt csinálni. Ha valami nem ízlik neki, túl sokat eszik magához képest akkor rögtön kihányja, nagyon hányós baba. Amúgy eddig a Heim pálba jártunk evés ambulanciára de sz*rtak ránk szóval sokra nem jutottunk. Volt valakinek ilyen a babája?

2022. ápr. 5. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Reflux? Öklendezés ételre lehet majd egy rossz szokás is, amit jó lenne idejében elfojtani.
2022. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És hogy kéne elfojtani?
2022. ápr. 5. 15:57
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Ezzel még így nem találkoztam, de szerintem csak hülyéskedik, ha nincs amúgy hányás.
2022. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát van olyan, hogy hányás van. Pl egyik nap, evett tápszert, majd elmentünk játszózni, haza fele cukrászda, csoki fagyi ettem, oda nyújtottam, hogy megkóstolja e, de erre csak egy öklendezés volt a válasz, és utána hányásban úszott az egész autó. Csuda jó volt. Olyan mintha így akarná jelezni hogy nem kér, belőle vagy többet az adott kajából, vagy nem ízlik neki… de nem tudom h szoktassam le
2022. ápr. 5. 20:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy sem tudod szerintem. Az én lányom is ilyen volt. Vagy keveset evett,vagy nem akart egyáltalán enni és sírt állandóan amiatt,mert éhes, de nem kellett neki semmi, vagy túlette magát és sugárban hányt vagy öklendezett. Rágni nem tudott nem is volt rá hajlandó másfél éves koráig. Gyermekneurológián voltunk,de azt mondták,hogy szerintük minden rendben és majd kialakul. Most 3 éves,eszik rendesen nincs hányás rág is rendesen nincs semmi probléma sem szervileg sem értelmileg. Már most meg tudja fogalmazni,hogy számámra büdös az az étel vagy nem tetszik az állaga és nem szívesen rágja. Nem tetszik a színe stb. Mindent meg kell kóstolnia,de semmit sem erőltetek rá,ha nem szeretné megenni. Szerintem ki fogja nőni ezt előbb utóbb.
2022. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez van, öklenedzik mindentől nagyon ritka ha ízlik vmi és csak mesevel eszik 😢😢 ha feladom mert vegig oklendezik akkor meg sir h ehes 🥺 ez van 1 eve mar en mar kikeszultem teljesen
2022. ápr. 6. 13:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha mesével eszik nem öklendezik?
2022. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De, akkor is, de akkor legalább eszeget, csak közben öklendezik… ha nincs mese be sem kapja a kanalat
2022. ápr. 6. 16:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos, védőnő mit mondott?
2022. ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!