Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Öklendezik a víztől. Mit...

Öklendezik a víztől. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Van egy 4hós kisfiam. A tàpszeren kívül nem itattam eddig semmivel. Viszont mostanàban, amikor csuklik próbàlnàm pàr korty babavízzel kínàlni, aminek az az eredménye, hogy 1korty utàn úgy öklendezik, hogy örülök, ha nem hànyja el magàt. Szerintetek ez miért van? Mit tudok ez ellen tenni? Ez kb 2hete folyamatos téma
2018. márc. 24. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk akkor volt hasonló mikor eggyel nagyobb lyukú cumiból próbáltuk itatni, amihez nem volt hozzászokva.Félrenyelt.Talán itt is ilyesmiről van szó;a tápszer sűrűbb, lassabban folyik át a cumin.Esetleg másik tipusú babavíz?Sok baba érzékeny még mindenre, lassan szoknak hozzá új dolgokhoz.Szerintem próbáld meg akkor kinálni vízzel, mikor épp nem csuklik.
2018. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Arra én is gondoltam, hogy gyorsabban jön, de a màsikkal is ezt produkàlta, viszont az nem jutott eszembe, hogy màsik vízzel próbàlkozzak. Köszi
2018. márc. 24. 13:07
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
A lányom 9 hónapos koráig vagy öklendezett vagy sírt a víztől. Amikor már hozzátápláltam és muszáj volt itatni, az orvos javaslatára tettem egy korty almalevet a vízbe, úgy megitta. De nektek ez még korai. 9 hónapos kora után egyszer csak megitta
2018. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És a babateàt elfogadta a kislànyod? Azt még nem próbàltam, sőt azt sem tudom, hogy azt ilyen idősen lehet e adni?
2018. márc. 24. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Miből itatod? Ugyanúgy kapja, mint a tapszert? Esetleg érdemes lenne más módon pl. Svéd itatopohar, kanál, fecskendo
2018. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A babateát sem fogadta el mikor még csak tápszeres volt, pedig próbáltam a vizet is és azt is kiskanállal, svéd pohárból is adni.

Amikor már evett gyümit is, akkor a vizet picike almalével igen, vizet és teát továbbra sem.

De ne aggódj, ahogy egyre többet ivott. Most 10 hónapos múlt, napi 2-3 deci sima vizet megiszik.

2018. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Csuklás közbe itatod???
2018. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, nem lehetne, rosszat teszek ezzel? :O első szülő vagyok, sajnos nincs tapasztalatom. Félrenyelhet ilyenkor véletlen se erőltessem az itatàst?
2018. márc. 24. 16:49
 9/12 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm az infót :)
2018. márc. 24. 16:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Csuklás közbe persze hogy félrenyel. Semmit nem kell neki akkor adni, elmúlik magától. Babáknál gyakori a csuklás.
2018. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!