Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 8 napos babám nem kakil,...

8 napos babám nem kakil, mivel tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

Ma lesz a 4. napja, hogy nem kakil. Tegnap volt a védőnő, szerinte normális, azt mondta ha 1 hétig nem kakil akkor kell tápszert váltani.

Nem tűnik úgy, mintha fájna a hasa. Puki van minden etetés után, de aggódok, hogy nem kakil. :( Milumil Prosyneo HA tápszert kap jelenleg.

Ezen kívül ajánlotta, hogy itassak vele vizet. Máshol viszont azt olvasom 6 hónap alatt nem ajánlott. Mivel tudnék neki segíteni? Néha olyan mintha erőlködne, de semmi nem jön ki :/


2022. aug. 25. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Én kiskoromban ugyanilyen voltam, sajnos naponta beöntést kellett kapjak 3 éves koromig, akkor rendeződött a probléma.
2022. aug. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Várjál, ilyen picinél tényleg előfordul akár 1 hét is. Pukitornát tudom ajánlani, biztos fent van a neten. Vizet én vagy nem adnék, vagy keveset, baja nem lesz tőle, de ha sokat adsz kevesebb tápszert fog enni és nem fog jól hízni.
2022. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek: elmondta a védőnő, hogy ez rendben, Te sem nagyon látod rajta, hogy diszkomfort érzete lenne emiatt. Ilyenkor még elég sokat felszívnak a bevitt tápanyagból, ezért lehet, hogy csak gáz távozik még csak.

Szerintem ha már most próbálsz beavatkozni nála (pl. szélcső), az többet árt.

2022. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem fáj a hasa akkor ne aggódj, előfordulhat hogy nem kakil 1 hétig.

Néhány korty vizet adhatsz neki, ha elfogadja. Nem lesz tőle semmi baja.

És amúgy is a tapszeres babaknal lehet 6 hónapos kor előtt kezdeni a hozzátáplálást, akkor meg már mindenképpen kell majd itatni

2022. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor mindenképp várok még,de ezt a puki tornát megpróbálom hátha segít. Köszönöm! :)
2022. aug. 25. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

4-es


Tápszeres babáknál is érdemes megvárni azokat a jeleket amik után indulhat a hozzátáplálás. Ez nem úgy van hogy az egyik anyatejes azt 6 hónapnál kezdik a másik tápis, azt meg 8 napnál…

2022. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Írtam valahol hogy 8 naposan induljon a hozzataplalas??

Azt írtam hogy el LEHET kezdeni fel éves kora előtt.

2022. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Igen, de nagyon kevés baba tud stabilan kiülni magától pl 6 hó előtt. Viszont látok olyanokat akik S alakban fekvő babába tolják a pürét…. Miért nem lehet várni?
2022. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

Ennyi idős babànàl mèg nem egèszsèges, ha napokig nem kakil. Megmutatnàm legalàbb 2 gyerekorvosnak.

Kb 4-6 hetes kortòl gyakori ès nem kàros vagy kòros, ha akàr egy hètig-extrèm esetekben mèg tovàbb- nincs szèklete.

Ha 4 napos kora óta nem kakilt az vaalmilyen betegsèg jele lehet.

Lehet, hogy egyszerűen màsik tàpszer kell, lehet, hogy emèsztèsi zavara van, vagy elzàròdàs, szűkület alakult ki nàla.

Youtube-on talàlsz nagyon hasznos videòt arròl, hogyan lehet masszàzzsal segìteni a baba emèsztèsèt. Nem körbe mozgatjàk a pocin a kezüket, hanem az egèsz babapocakot kèzbe fogva köröznek.

2022. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Enyém egy hétig is képes nem kakilni, igaz anyatejes. Ennyi naposan MINDEN tápanyagot hasznosít, szóval lényegében még nincs mit kikakiljon, szóval nyugi. 9-re ne hallgass ,hülyeséget ír.
2022. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!